Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА 2017: НАЙВІДОМІШІ ОТАМАНИ
  • 12.10.2017
14 жовтня в усій країні відзначається День українського козацтва. Для нас це дуже важливе свято, адже ніхто не зможе посперечатися з тим, наскільки великим був вплив козацтва на історію України. І таке свято, як День українського козацтва ми вирішили розповісти вам про найвідоміших отаманів нашої країни.

 Найвідоміші отамани України

 Дмитро Вишневецький

Потомствений староста і спадкоємець. У 1554 році став стражником Хортиці. Там він і спорудив кріпосне містечко — прототип Запорізької Січі. Так само, добре відомий завдяки своїм військовим походам на Крим. Але в 1963 році він з військом зазнав поразки. Вишневецький був схоплений у полон і був переданий турецькому султану для страти. Вбили його дуже жорстоко – повішенням за ребро. До речі, саме через таку смерть в народі Вишневецького пов'язують з легендарним козаком Байдою.


 Петро Конашевич-Сагайдачний

Саме з цією людиною пов'язані найбільші успіхи козацтва в історії України. До речі, саме він вперше назвав себе Гетьманом. У 1606-1614 роках провів кілька вдалих походів на Крим, де розбив ханське військо, захопив кілька найбільших турецьких фортець. Так само, він дуже вміло використав морський потенціал, і на чайках допливав навіть до Стамбула.

 У 1618 році почав Московський похід, в рамках якого розгромив дуже багато сіл і міст на території сучасної Росії. З часом козаків вже було близько 40 тисяч. І завдяки такій значній армії, Петро Конашевич-Сагайдачний зумів добити ряду принципових поступок для козацтва та населення України від Поляків, за що підтримував їх у війні, на якій і помер гетьман. Сагайдачного було поранено отруєною стрілою, і до кінця своїх нею він відчував страшні муки.

 Іван Сірко

А цей козацький отаман став легендарним ще за життя. За деякими даними, він брав участь більш ніж в 250 боях. А за кілька нападів на турецькі й кримські фортеці отримав від ворогів прізвисько «Урус-шайтан». До речі, а саме цікаво, що на знаменитій картині Рєпіна зображений саме Іван Сірко.

 До речі, помер він не в бою, а в своєму маєтку на пасіці на території сучасної Дніпропетровської області.


Джерело:znaj.ua

Популярні теми

17.05.2022, 10:55
Роз’яснення ПФУ щодо права на призначення дострокової пенсії різним категоріям громадян
28.04.2023, 11:30
Які рослини потрібно посадити на дачі, щоб забути про равликів та слимаків: хитрощі городників
12.05.2022, 13:30
На Смілянщині виявили тіло чоловіка
08.03.2023, 10:31
8 порад з вирощування картоплі
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регістрація | Вхід ]