Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Напередодні 8 березня – 8 цікавих фактів про Міжнародний жіночий день!
  • 06.03.2017
1. З'явилось свято, як відомо, в результаті боротьби трудящих жінок за рівноправність. Ідея Міжнародного жіночого дня належить Кларі Цеткін. Вона-то на початку 20 століття на пару з подругою Розою Люксембург і закликала представниць прекрасної статі влаштовувати в цей день мітинги і ходи, привертаючи загальну увагу до проблем жінок.

2. Головний квітковий символ 8 березня в СРСР – мімоза. Однак, на ділі це звичне всім рослина, що асоціюється з Жіночим днем, зовсім не мімоза, а акація срібляста. Правда вона відноситься до підродини мімозових, що, по всій видимості, і викликало загальне оману.3. Жіночий свято відзначали ще в Стародавньому Римі. Причому, як і належить – з подарунками та привітаннями. Римляни дарували подружжю презенти, а невільниці отримували вихідний.

4. 8 березня 1914 року вийшов перший номер журналу «Робітниця», який, до речі, видається і сьогодні. А в 1950 році в Жіночий день СРСР заявив про наявність атомної бомби.

5. 8 березня 1910 року французька льотчиця Еліз де Ларош стала володаркою звання першої у світі жінки-пілота, що володіє ліцензією на керування літаком. Символічне присвоєння такого статусу було простою випадковістю, тоді Жіночий день ще не відзначали, хоча свято було засновано в тому ж році.6. Сьогодні 8 березня відзначають у багатьох країнах світу: Вірменія, Азербайджан, Афганістан, Білорусь, Буркіна-Фасо, В'єтнам, Гвінея-Бісау, Грузія, Замбія, Казахстан, Камбоджа, Киргизія, Кірібаті, Китай, Коста-Ріка, Куба, Лаос, Мадагаскар, Молдова, Монголія, Непал, Росія, Сербія, Таджикистан, Туркменістан, Уганда, Узбекистан, Україна, Хорватія, Чорногорія, Еритрея, естонія, Латвія.

7. На Мадагаскарі 8 березня вихідний тільки для представниць прекрасної статі. А в Китаї це робочий день, хоч і свято. В СРСР не ходити на роботу в Міжнародний жіночий день стало можна тільки з 1966 року.

8. У Сирії 8 березня – День Революції, в Замбії – День молоді, в Малайзії – День султана, у Ліберії – День пам'яті полеглих.

Популярні теми

19.05.2022, 12:17
Розкрадання допомоги для ЗСУ: чиновники з Черкаської ОВА продавали бронежилети у супермаркетах
19.05.2022, 10:41
ЩО ЧЕРКАЩИНА ЕКСПОРТУЄ ЗА КОРДОН НАЙБІЛЬШЕ
26.04.2023, 13:25
Чим полити землю від чорної ніжки
26.02.2017, 17:41
Чому чоловікам так важливо їсти м'ясо – дослідження
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регістрація | Вхід ]