Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Роз’яснення ПФУ щодо права на призначення дострокової пенсії різним категоріям громадян
  • 17.05.2022
30 квітня 2022 року набув чинності Закон України від 15 лютого 2022 року №2040-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства”.
Законом передбачено, зокрема можливість дострокового призначення пенсії за віком особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників.

Умови призначення дострокової пенсії:
- особу звільнено з роботи з ініціативи роботодавця у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників; на день звільнення особи з роботи їй залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, визначеного - статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
- особа зареєструвалася у державній службі зайнятості та для неї відсутня підходяща робота;
- особа набула повний страховий стаж (чоловік – 35 років, жінка – 30 років).

Також за півтора року до досягнення пенсійного віку право на пенсію мають особи, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я. Право на таку пенсію надається таким особам за наявності повного страхового стажу: у чоловіків – 35 років, у жінок – 30 років. Порядок їх призначення визначить Кабінет Міністрів України.

Популярні теми

14.02.2017, 17:16
Вживати яку каву небезпечно для здоров'я
17.04.2017, 19:49
Несподіваний метод: як посадити картоплю, щоб її не з'їв колорад
15.03.2017, 09:28
Як запобігти кровоточивості ясен
06.08.2017, 18:13
5-денна кавунова дієта, яка позбавить вас 7 кілограм
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регістрація | Вхід ]