Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Анатолій Бондаренко категорично відкинув план “ЗЕкоманди” побудувати у Черкасах завод з утилізації хімічних відходів
У Черкасах не буде жодного шкідливого виробництва, в тому числі побудови заводу з переробки небезпечних відходів. Таку категоричну думку громади на [вчорашніх] “таємних” слуханнях у Черкаській ОДА висловив міський голова Анатолій Бондаренко та депутати міської та обласної рад Черкащини. 

Нагадаємо, у сесійній залі Черкаської обласної ради відбувся захід, який офіційно називався відкриттям засідання Національної платформи “Перспективи розвитку в Україні технологічних парків з перероблення відходів”. А, по суті, це були завуальовані громадські слухання щодо побудови підприємством “Укравіт” заводу з утилізації небезпечних відходів. За інформацією із сайту самого ж “Укравіту”, підприємство збирається спалювати пестициди та фреон, і вже навіть отримало з Європи відповідне обладнання. І хоч екологічність подібних технологій ставлять під сумнів самі ж пересічні європейці, повсюдно протестуючи проти подібних заводів у себе, у Черкасах лінію збирались змонтувати без відповідних громадських слухань та оцінки фахових екологічних організацій. Звісно, міська влада стала на бік громади, і зрозуміло, що міського голову на засідання не запросили. Бо ж тут мав “потрібний народ” і “належна громадськість” з “відповідними науковцями” запропонувати столичним владцям запровадити такі зміни, щоб можна було уникнути справжніх громадських слухань. А якщо врахувати, що власник “Укравіту” Віталій Ільченко – фронтмен черкаських “Слуг народу” і висуванець на посаду мера Черкас від цієї політичної сили, то немає сумнівів, як діятиме ЗЕмонобільшість у парламенті та уряді.

До теми: Будівництво сучасних обʼєктів із утилізації та переробки сміття – пріоритет, – голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук (фото)

— Надзвичайно неприємним є те, що ці слухання, цей захід проходить у стінах Черкаської ОДА і без участі депутатів обласної і міської ради, яких ніхто не запрошував. Тут приїхали люди з Києва і розказують, що мають робити в Черкасах. У робочий час голова адміністрації Сергійчук бере участь у заході, що, по суті, є агітацією за кандидата на посаду міського голови від “Слуги народу” Віталія Ільченка, – виступив перед присутніми міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, який неочікувано для чиновників ОДА прийшов на зустріч, бо вважає, що для захисту інтересів громади Черкас йому не потрібні запрошеня.
 


Бондаренко наголосив, що у резолюції цього зібрання від 20 жовтня, яку збирались прийняти на засіданні, написано чітко про розміщення на території міста Черкаси заводу по утилізації фреону та інших небезпечних відходів. Однак з 1 жовтня 2019 року набрали чинності нові ДБН планування та забудови, і згідно пункту 14.2 державних будівельних норм розміщення підприємств та виробництв певного класу шкідливості в межах населених пунктів не допускається. Відповідно до наказу міністерства охорони здоров’я “Про затвердження державних санітарних правил” не дозволяється будувати у межах населених пунктів сміттєспалювальні заводи.

— Тому враховуючи це, підкреслю для всіх – на території міста Черкаси заборонено будь-яке розміщення підприємства з переробки відходів. Щоб ви тут не планували – ніякого шкідливого виробництва у адміністративних межах Черкас ви не збудуєте! Я думаю, на цьому дискусія закінчена. Лист з зазначенням законодавчих норм я вручаю Віталію Ільченку, і я думаю, що ваша діяльність на території вашого підприємства має розслідуватись правоохоронними органами, як діяльність з порушеннями містобудівного законодавства. Ніколи в житті громадяни Києва, які тимчасово займають посади у нашій області, не будуть розповідати нам, черкащанам, що нам робити в нашій області, – жорстко підкреслив Бондаренко.

За словами очільника Черкас, весь текст відповідної резолюції вражає цинізмом, бо в ній пропонують розробити та затвердити постанову Кабінету міністрів щодо надання Черкаському регіону зони пріоритетного розвитку та введення в експлуатацію індустріального парку перероблення відходів, як пілотного проєкту. Саме такими красивими фразами “слуги” замаскували позбавлення громад області закріпленого в законодавстві права погоджувати чи не погоджувати будівництво на своїх територіях різних підприємств. А саме це право вважається одним із непорушних стовпів демократії.

— Черкащина – це край Богдана і Тараса, а не могильник відходів з усієї України та навколишніх держав. Тут жити нашим дітям, тут нам працювати, і ми відстоїмо наше місто, – різко додав Бондаренко. І його виступ присутні на заході зустріли оплесками.

До теми: Наше місто стане “могильником” для партії “Слуга народу”! — Анатолій Бондаренко зробив різку заяву (Відео)

Варто зазначити, що слова міському голові та депутатам міської ради намагались не дати.

Головуюча на заході очільниця Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко навіть вимагала від працівників обласної ради вимкнути пряму трансляцію виступу, щоб черкащани, які слідкували за заходом онлайн, не почули відмінної від “затвердженої лінією партії” думки і справжнього ставлення громади до подібних викрутасів “Слуг народу”. Вона взагалі поводилась у досить хамській манері, дозволяючи собі некоректні до черкащан висловлювання, мовляв, “на щастя, до 25 жовтня лишилося кілька днів”. Натякаючи, вочевидь, що після виборів запанує “їхня” влада, і тоді з думкою пересічних людей вже ніхто не буде рахуватися.

Проте, заїжджі екологи чи “інвестори” від ЗЕкоманди навряд чи знають черкасців так, як представники місцевої влади. Ентузіазм у пропиханні шкідливого заводу мав би трохи спасти після того, як петицію про заборону будівництва на сайті Черкаської міської ради містяни підписали за добу. І приклад попередніх владних режимів, що намагались ламати черкащан через коліно, мав би дечому навчити нинішніх владців. Бо ж навіть остання Революція Гідності розпочалась саме з Черкащини, з мовного майдану. Тому на місці “Слуг” демонструвати свою зверхність та вседозволеність у такий відвертий спосіб і з такого неполітичного питання є надзвичайною дурістю. Бо все це може закінчитись великим соціальним вибухом, що може змести не лише ЗЕрозумників у Черкасах, а й дістатись до столиці.

Варвара Горова, DZVIN.MEDIA

Популярні теми

22.01.2021, 15:43
З ПОНЕДІЛКА У СМІЛІ РОЗПОЧНУТЬ ПРОВОДИТИ ПЛАНОВІ ПЕРЕВІРКИ ЛІЧИЛЬНИКІВ ВОДИ
20.01.2021, 14:07
Військова контррозвідка СБУ вилучила на Сумщині 4,5 кілограма пластиду у військовослужбовця Збройних Сил України
20.01.2021, 14:01
У 2020 році СБУ нейтралізувала 600 кібератак і викрила 20 хакерських угруповань
20.01.2021, 13:59
Особу притягнуто до кримінальної відповідальності за незаконний збут фальсифікованих алкогольних напоїв на Жашківщині

Публікації

10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]