Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
«Безбар’єрність – це нова філософія, а не окреме технічне рішення», – Олександр Скічко

Черкащина доєднується до ініціатив першої леді Олени Зеленської зі створення безбар’єрного простору для громади. В області уже втілюють низку проєктів. Про зроблене та заплановане у цьому напрямі розповів очільник ОДА Олександр Скічко.

В області вже почали аудит будівельних об’єктів у межах #ВеликеБудівництво. Також створюють електронну карту доступності з переліком місць, що відповідають вимогам безбар’єрності. Встановлюють інклюзивні дитячі майданчики в Черкасах, Золотоноші та Смілі. А ще – масштабують по області проект «Чемпіони по життю» (це заняття футболом для дітей із інвалідністю).

– Вдячний першій леді Олені Зеленській за ініціативу такого важливого діалогу на найвищому рівні, – зазначив він. – Сьогодні взяв участь у другому засіданні Ради безбар’єрності, на якій погоджено масштабний План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Зі свого боку, поділився досвідом Черкащини. Тут, як і в Україні в цілому, за 30 років зроблено настільки мало, що переважно можемо говорити лише про проєкти, а не результати. Життя без перешкод та упереджень має стати нормою для кожного.

Додамо, у ході засідання Ради Олена Зеленська презентувала власний просвітницький проект «Довідник безбар’єрності». Це – довідник із роз’ясненням основних принципів безбар’єрності, правил комунікації і словником базових понять безбар’єрності.

Зазначимо, ухвалений План заходів передбачає понад 250 ініціатив, що мають бути втілені в найближчі два роки. Серед усіх заходів представники міністерств спільними зусиллями визначили сім пріоритетних проєктів. Вони стосуються найбільших бар’єрів, з якими українці стикаються щодня.

Зокрема, міністерства сфокусуються на таких проєктах:

– Стандарти інфраструктурної безбар`єрності – об’єкти транспортної інфраструктури мають стати доступними для всіх та відповідати сучасним вимогам безбар’єрності.

– Інформаційна кампанія «Україна без бар’єрів» – суспільство має бути обізнаним та сприймати філософію життя без обмежень.

– Доступ до інтернету в українських селах – щонайменше 6 тис. об’єктів соціальної інфраструктури, 3 тис. сіл, 1 млн українців отримають змогу підключитись до інтернету.

– Фізична доступність громадських будівель – маломобільні групи населення отримають змогу переміщуватись та користуватись більшістю громадських будівель.

– Ветеранська підприємницька ініціатива G2VEI (Government to Veterans Entrepreneurial Initiatives) – учасники бойових дій та ветерани отримають рівні можливості, незалежно від географії проживання, для започаткування власного бізнесу.

– «Шкільна освіта для всіх» – вдосконалення роботи освітніх центрів: сім’ї з дітьми з особливими потребами отримають мультидисциплінарний підхід для раннього виявлення особливих освітніх потреб, щоб надати повноцінну освіту та розвиток дітям.

– Впровадження міжнародної класифікації функціонування (МКФ), обмежень життєдіяльності та здоров’я – передбачає новий підхід до визначення статусу «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю», а реабілітаційна допомога буде враховувати реальні потреби особи незалежно від наявності статусу «особа з інвалідністю» – цього в державі ще ніколи не було.

Очікується, що доопрацьований План заходів з реалізації Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору на 2021-2022 роки розглянуть й затвердять на найближчому засіданні КМУ.

Популярні теми

01.07.2021, 14:23
Право вибору між Пакунками малюка та компенсацією: постанова Кабміну
15.07.2021, 12:28
Національному природному парку «Холодний Яр» бути
15.07.2021, 12:30
День захисника перейменували на День захисників і захисниць
15.07.2021, 12:35
Жителів Черкащини попереджують про активізацію телефонних шахраїв

Публікації

10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]