Фішинг — це вид шахрайства з метою незаконного здобуття персональних даних. Через сайт, дуже схожий на той, якому довіряють користувачі, зловмисник обманом отримує доступ до логінів, паролів, рахунків.
У цьому разі шахрай просить продовжити листування з приводу товару в сторонньому месенджері. І вже там для оплати товару відправляє посилання, яке веде на фальшиву сторінку, дуже схожу на справжню.
Жертвою такої шахрайської схеми стала 27-річна уманчанка, шахраї з банківського рахунку викрали у потерпілої понад 150 тисяч гривень. Жінка розмістила оголошення про продаж ліжок на онлайн платформі оголошень про купівлю та продаж товарів. Того ж дня, вона отримала повідомлення про намір купівлі товару через оформлення доставки. Після, невідома особа надіслала потерпілій посилання, в якому жінка ввела дані банківського рахунку. Згодом жінці почали приходити сповіщення про зняття коштів.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження за частиною 3 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи по встановлення осіб причетних до афери.
На фішинговий сайт може вказувати будь-яка відмінність у URL-адресі (зайві символи, невірне написання). Різниця помітна не відразу: наприклад, це може бути зайва літера в адресі сайту. Жертва переходить за посиланням, залишає свої дані — і шахраї отримують доступ до її коштів Користувачам варто завжди звертати увагу на адресу необхідного сайту, а також не переходити за підозрілими гіперпосиланнями і не вводити конфіденційні дані.
Поліцейські рекомендують використовувати для онлайн-шопінгу лише перевірені сайти, а при продажу товарів, обговорювати деталі угоди лише у чаті цієї платформи і не переходити у сторонні месенджери.
Сектор комунікації поліції Черкаської області
Популярні теми
Публікації
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.