Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
ЯКА СИТУАЦІЯ У СМІЛІ ІЗ ДОТРИМАННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА В ЧАСТИНІ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ЇЇ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ?
19 червня відбулося засідання робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Тут обговорили питання виконання рішень уряду щодо недопущення виплати заробітної плати працівникам меншої законодавчо-встановленого мінімального розміру, збільшення рівня мінімальної заробітної плати, недопущення скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час.
 На засідання було запрошено керівника підприємства, який виплатив у квітні 2018 року працівнику заробітну плату менше мінімального рівня за даними Смілянського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України Черкаської області. Керівника заслухано, надано роз’яснення щодо дотримання чинного законодавства з оплати праці та правильності подання статистичних звітів.

 Також, відповідно до оперативної інформації Смілянської ОДПІ, станом станом на 01.06.18 виявлено та зареєстровано 232 найманих працівників, легалізовано доходу в сумі 789,5 тис.грн. Протягом звітного періоду проведено 268 протокольних бесід з питань збільшення виплат заробітної плати.

Згідно даних Смілянського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України Черкаської області, у квітні 2018 року налічувалося 10047 найманих працівників, що менше, ніж у квітні 2017 року на 73 особи (0,7 %), та більше, ніж у попередньому звітному періоді (березень 2018 року) на 28 особи (0,3 %). Кількість застрахованих осіб, які працювали неповний робочий час та виконували роботи за угодами цивільно-правового характеру в квітні 2018 року складає 1213 осіб (12,1 % від загальної кількості найманих працівників):

– у порівнянні з квітнем 2017 року кількість осіб, які працювали неповний робочий час, у квітні 2018 року зменшилась на 112 осіб, та складає 675 осіб, а у порівнянні з березнем 2018 року зменшилась на 60 осіб. Зменшення кількості найманих працівників, які працювали неповний робочий день, вказує на детінізацію заробітних плат страхувальниками та збільшення суми єдиного внеску.

– у порівнянні з квітнем 2017 року кількість найманих працівників, які виконували роботи за угодами цивільно-правового характеру, у квітні 2018 року зменшилась на 152 осіб та складає 538 осіб, а у порівнянні з березнем 2018 року зменшилась на 1 особу.

Після проведення ретельного аналізу звітів страхувальників за березень 2018 року, за умови повного робочого місяця, повного робочого часу, за виключенням осіб, які виконують роботи (надають послуги) за умовами договорів ЦПХ та яким встановлено інвалідність, у березні 2018 року не виявлено керівників, яким нараховано заробітну плату менше мінімального розміру.

Відповідно до даних статистики, середня заробітна плата за квітень 2018 року в місті становить 5731 грн. (по області – 5825 грн.), що на 1637 грн. (по області на 1184 грн.) більше, ніж у квітні 2017 року.

Результатом вжиття заходів щодо виявлення та реагування на виявлені ознаки тінізації заробітної плати є зростання фонду оплати праці, середнього розміру заробітної плати у місті та надходжень власних коштів до бюджету Пенсійного Фонду.

Протягом 2018 року членами робочої групи здійснено 48 обстежень об’єктів з метою легалізації трудових відносин з найманими працівниками та роз’яснення чинного законодавства про працю. За результатами обстежень робочої групи, інформація направлена на адресу управління Держпраці у Черкаській області для вжиття відповідних заходів. За даними Смілянського міськрайонного центру зайнятості з початку року працевлаштовано 237 безробітних.

Основними завданнями міжвідомчої робочої групи є забезпечення дотримання роботодавцями законодавства про працю, захист прав застрахованих осіб, роз’яснення переваг офіційного працевлаштування та застереження від отримання заробітних плат «в конвертах».

Популярні теми

Публікації

10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]