9 випадків отруєнь дикорослими грибами зареєстровано на Черкащині з початку 2019 року. Постраждало 10 осіб, у т.ч. одна дитина. Йдеться про жителів міста Умань, а також Смілянського, Городищенського, Уманського, Звенигородського та Черкаського районів.
Про це інформують у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Черкаській області.
І попри інформування населення про небезпеку вживання дикорослих грибів випадків отруєння з кожним роком не меншає.
Гриби не рекомендовано їсти дітям, людям похилого віку, хворим на захворювання шлунково-кишкового тракту, вагітним та матерям, які годують дітей молоком.
Перша медична допомога при отруєннях дикорослими грибами:
- Потерпілого слід якнайшвидше госпіталізувати або викликати лікаря додому. Важливо не втратити так званий дорогоцінний час, тобто період від появи перших ознак отруєння до моменту надання першої медичної допомоги.
- Одночасно, не чекаючи на прибуття «карети швидкої», хворому слід промити шлунок: дати випити 4-5 склянок кип’яченої води кімнатної температури або содового розчину (1 чайна ложка соди на 1 склянку води), або слабкого марганцевого розчину (блідо-рожевого кольору).
- Викликати блювоту введенням у рот зворотного кінця ложки (або пальця) на корінь язика. Процедуру слід повторювати до тих пір, поки промивні води не стануть чистими.
- Після цього постраждалого доцільно напоїти прохолодним міцним чаєм, кавою. Приймати будь-які ліки та їжу, а тим паче алкогольні напої забороняється, оскільки це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику.
Єдиний спосіб запобігти отруєнню грибами – відмовитися від них.
Популярні теми
Публікації
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.