Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
На Черкащині вже запрацювали виборчі комісії

До місцевих виборів 2020 на Черкащині буде працювати 21 територіальна виборча комісія. В них задіяні переважно жінки. Свої перші засідання Черкаська обласна та міська ТВК провели вчасно, 12 серпня. Про це повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА.

10 серпня ЦВК своєю постановою утворила обласні, районні та міські територіальні виборчі комісії. На Черкащині – 21 ТВК: 16 міських, 4 районних та обласну.

Усі комісії утворені у максимальному складі – по 18 осіб.  Із 378 членів ТВК – 254 жінки та 124 чоловіки. Зокрема, 13 жінок і 8 чоловіків стали головами ТВК, 14 жінок і 7 чоловіків заступниками, 19 жінок і 2 чоловіків  секретарями комісій. Чоловіки не займають жодних керівних посад у восьми міських ТВК, а саме: Ватутінській, Кам’янській, Канівській, Корсунь-Шевченківській, Смілянській, Тальнівській, Уманській і Христинівській.

Партійне представництво складу районних і міських ТВК

Чотири районні комісії в області сформували з представників 34 політичних сил. Серед них найбільше своїх представників мають ВО “Батьківщина” та “Опозиційна платформа – за життя” – по 9. По вісім членів районних комісій мають партії “Слуга народу”, “Європейська Солідарність” та “Голос”.

Серед керівного складу районних і міських ТВК також найбільша кількість представників ВО “Батьківщина” та “Опозиційна платформа – за життя” – по 8 осіб, партії “Слуга народу”, “Голос”, “Європейська Солідарність” та “За Майбутнє” мають по сім своїх представників на керівних посадах. По дві особи отримали керівні посади за поданнями партій “Ошукані українці” та “Самопоміч”. По одному представникові у керівництві комісій також мають партії “Соціальна справедливість”, “Сила і Честь”, ВО “Свобода”, ВО “Черкащани”, Аграрна партія, “Патріот”, “Основа”, “Hаш край”, “Громадський контроль”, Партія Aнтона Яценка, Партія Вільних демократів і партія “Нова політика”.

Головою Черкаської міської ТВК став Денис Бобер (за поданням від партії “Слуга народу”), який у минулому році під час президентських виборів був членом комісії ОВО 195, а у другому турі – її головою. До того він працював у одній з місцевих прокуратур Черкаської області, а після звільнення – адвокатом. Опісля виборів, за даними ЗМІ, Денис Бобер був уповноваженим із закупівель Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, однак після низки скандалів був звільнений.

Черкаська обласна ТВК

Черкаську обласну територіальну виборчу комісію, як і решту, утворено в максимальному складі 18 осіб. Серед них троє представників партії “Опозиційна платформа – за життя”, по двоє від “Голосу”, ВO “Батьківщини”, “Європейської солідарності”  і “Слуги народу”. По одному представнику мають партії “Єдина альтернатива”, “За майбутнє”, “Соціалістичної партії”, “Справа”, “Соціалісти”, “Солідарність жінок України” та  Радикальна партія Олега Ляшка.

Черкаська обласна ТВК

Очолив обласну ТВК Петро Сивун (подання від партії “Слуга народу”) його заступницею стала Олена Кобилінська (ВО “Батьківщина”), а секретаркою комісії – Яна Сніцар (“Соціалістична партія України”). Петро Сивун за поданням від “БПП Солідарність” очолював ОВК 194 на минулих виборах, до того під час президентської кампанії 2019 року двічі очолював цю ж окружну виборчу комісію. У лютому, перед першим туром виборів, він став головою ОВК за поданням Романа Насірова, однак опісля був замінений і став членом ОВК №195 від Олександра Мороза. А вже 10 квітня, перед повторним голосуванням знову очолював ОВК №194. Ще раніше Петро Іванович щонайменше тричі був у керівному складі виборчих комісій і кілька разів рядовим членом.

Важливо звернути увагу, що до комісії за поданням від партії “Слуга народу” також увійшов Дмитро Жиляєв, котрий мав судимість за участь у виборчих фальсифікаціях. Під час місцевих виборів 2015 року Дмитро Жиляєв  (“Блок Петра Порошенка “Солідарність”), який тоді був секретарем Черкаської ТВК, та голова ТВК Микола Свергунов (“Опозиційний блок”) сфальсифікували результати виборів до Черкаської обласної ради. Фальсифікації було викрито, а рік по тому, у серпні 2017 року, їм оголосили про підозру та посадили під домашній арешт. У травні 2018 року суд виніс їм вирок – по 5 років в’язниці з позбавленням права займатись діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом на 2 роки. Однак, зважаючи на щире каяття та першу судимість, від відбування покарання членів ТВК звільнили, замінивши на випробувальний термін у 1,5 року. 26 червня 2018 року судовий вирок вступив у законну дію.

Також Дмитро Жиляєв працював головою окружної виборчої комісії № 201 на позачергових виборах президента України у 2014 році, а ще був помічником (на платній основі) народного депутата Віктора Тимошенка у Верховній Раді сьомого скликанні (від 198 ОВО).

Перші засідання Черкаської обласної та міської ТВК

Представники ОПОРИ відвідали перші засідання Черкаської обласної та міської ТВК. Згідно ч. 3 ст. 36 Виборчого Кодексу перше засідання виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день після її утворення. Ці комісії провели свої засідання вчасно, 12 серпня.

На засіданні обласної виборчої комісії, яке проходило у будівлі Черкаської облдержадміністрації, були присутніми 11 членів комісії. Серед відсутніх була секретар комісії, яка не змогла з’явитись через хворобу і вже відомо, що проситиме аби суб’єкт подання, “Соціалістична партія України”, її замінила. Також намір клопотати про заміну, за словами голови комісії, повідомила відсутня представниця від Радикальної партії. Із рештою відсутніх наразі не вдалося встановити зв’язок.

На першому засіданні члени комісії вирішили деякі організаційні питання та склали присягу. Нині ТВК базується у кабінетах 540 та 541 у приміщенні облдержадміністрації, про що сповіщає і вивіска біля кабінетів. Засідання проходило у кабінеті 434. Однак, за словами голови ТВК Петра Сивуна, до старту виборчого процесу комісія, ймовірно, переїде за іншою адресою. За його ж словами, наразі ТВК забезпечена всім необхідним для цього етапу роботи.

Черкаська міська виборча комісія своє перше засідання провела  в залі засідань Черкаської міської ради, адже також станом на сьогодні ще не отримала від міської влади Черкас власне приміщення для роботи. Проте, як зазначили перед початком роботи ТВК представники робочої групи зі сприяння забезпечення виборчого процесу з боку міської влади, міській владі потрібна ще доба для забезпечення ТВК усім необхідним: приміщеннями, зв’язком, меблями тощо.

На першому засіданні присягу прийняли 13 членів ТВК з 18. Із чотирма з відсутніх, за словами членів комісії, не вдалося вийти на зв’язок. Це представники партій “Наш дім – Одеса”, “Альтернатива” , “Партія прогресу”, та “Громадянська позиція”.

Варто відзначити, що окремою постановою Черкаська міська ТВК зобов’язала усіх учасників виборчого процесу в ТВК дотримуватись соціальної дистанції та використовувати захисні маски.

Популярні теми

09.08.2022, 07:21
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
18.08.2022, 09:36
ПАТРУЛЬНІ ПРОДОВЖУЮТЬ ВИЯВЛЯТИ КЕРМАНИЧІВ ІЗ ПІДРОБЛЕНИМИ ДОКУМЕНТАМИ
18.08.2022, 09:38
УВАГА! ПРАВООХОРОНЦІ РОЗШУКАЛИ ДВОХ ЧОТИРИРІЧНИХ ХЛОПЧИКІВ
18.08.2022, 14:19
ЗА НЕЗАКОННЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКА РОЗПЛАЧУВАТИМЕТЬСЯ КЕРІВНИК УСТАНОВИ

Публікації

10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]