Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
СМІЛЯН ПОПЕРЕДЖАЮТЬ ПРО ТОКСОКАРОЗ

В останні роки у зв’язку з прогресивним зростанням чисельності собак, особливо бродячих, масивним забрудненням навколишнього середовища їх продутками життєдіяльності, захворювання токсокарозом стало серйозною медико-соціальною проблемою для багатьох країн світу, включаючи Україну. 

Реєструються захворювання на токсокароз також і в Черкаській області, зокрема, в Умані, інформують у Смілянському міськрайонному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Токсокароз — геогельмінтоз, основним джерелом хвороби є собаки (рідше коти), які забруднюють ґрунт яйцями токсокар. Значна чисельність собак у містах, а також порушення власниками правил їх утримання та відсутність заходів знезараження екскрементів тварин призводить до масової  циркуляції збудника у навколишньому середовищі. 

Найчастіше заражаються діти (віком до 3-5 років) під час ігор в піску або контакту із собакою. Зараження відбувається внаслідок заковтування яєць токсокар, які в подальшому через кров осідають у внутрішніх органах та м’язовій тканині, викликаючи їх ураження.

Профілактика токсокарозу є комплексною медико-ветеринарною проблемою, яка передбачає проведення низки заходів: дотримання особистої гігієни, недопущення на територію бродячих собак, миття овочів, фруктів, ягід перед вживанням, закриття на ніч тентами дитячих пісочниць, обстеження та, при потребі, профілактичне лікування собак. 

Особливої уваги потребують діти, а також особи, які за фахом можуть контактувати з джерелами інвазії (ветеринарні фахівці, садівники, автослюсарі, робітники комунальних господарств, продавці овочевих магазинів тощо).

Популярні теми

20.05.2022, 10:19
БІЛЯ ОДНОГО ІЗ БЛОКПОСТІВ ЗАТРИМАЛИ ЧОЛОВІКА ІЗ НАРКОТИКАМИ
25.05.2022, 08:40
УКРАЇНСЬКИМ ЗАХИСНИКАМ ВІД ПІДПРИЄМЦІВ ТА АКТИВІСТІВ ВІДПРАВИЛИ ПАРТІЮ АВТОМОБІЛІВ
25.05.2022, 09:24
ЧОЛОВІКА, ЯКИЙ НАПАВ НА ХЛОПЦЯ, ВІДПРАВИЛИ НА ПРИМУСОВЕ ЛІКУВАННЯ
25.05.2022, 11:26
УВАГА, ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД!

Публікації

06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]