Цим новорічним ялинковим ярмарком опікується Смілянський лісгосп. Молоді деревця, вік яких сягає 5-6 років, вирощуються на загальній площі понад 65 га відведених плантацій, на їх утримання господарство витрачає майже 100 тисяч гривень. Весь товар, який продається, обов’язково мітиться маркерами, які можна легко прочитати з будь-якого смартфону.
– Наша найголовніша турбота – це охорона цих насаджень, – каже головний лісничий господарства Денис Івлєв. – Ми за легальність торгівлі ялинками, рішуче проти браконьєрства, варварського поводження з природою.
На охорону ялинкових плантацій задіяли 8 рейдових бригад, вони щодня патрулюють там, де трапляються охочі підзаробити на новорічному ажіотажі. А на тих, кого буде спіймано, чекають неабиякі компенсації в скарбницю держави: від 500 до майже 2300 грн. за кожне спиляне деревце. І це тільки за відшкодування нанесених збитків. Плюс безпосередньо штраф. Тож чи не дешевше купити ялинку без остраху бути спійманим за руку чи мати неприємні пояснення з правоохоронцями? Офіційна ціна за одну ялинку на цьому ярмарку сягає від 72 гривень залежно від висоти. Декілька разів протягом дня на ярмарок завозяться нові й нові деревця.
– Попит великий, ближче до свят ледве встигаємо, – каже пан Івлєв.
На ринку можна також придбати ялинку, декоративну сосонку з живою кореневою системою у спеціальних горщиках: це теж є мотивацією для того, щоби навесні висадити молоді деревця в ґрунт десь у себе на власному подвір’ї, на дачі.
Популярні теми
Публікації
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.