Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
ТОП-10 мальовничих місць Черкащини для відпочинку

Черкащина – це місце дивовижних та унікальних пейзажів. Парки, річки, озера, природні каньйони, заповідники – усе це величне багатство нашого краю, наша цінність та наша гордість. Іноді, дивлячись на фото, ми навіть не задумуємось, що ці місця знаходяться у нас, на Черкащині.

Добірку ТОП-10 місць, де ви зможете насолодитися красою, отримати фізичне і моральне розвантаження та заряд енергії підготувало інтернет-видання "Нова Доба".

1. Тясминський каньйон, Кам’янка
Тясминський каньйон — цінна пам'ятка природи, вік якого оцінюється у 2 мільярди років. Стрімкі, майже прямовидні скелі на лівому боці річки піднімаються вгору подекуди на 12−15 метрів. Скелі густо поросли молодим лісом із татарського та американського кленів, глоду та інших порід. У місцевості також можна побачити представників флори і фауни, занесених до Червоної книги України. Свого часу, на території каньйону побували Петро Чайковський і Олександр Пушкін. На честь поета навіть назвали одну з живописних скель Тясминського каньйону.
Адреса: Черкаська область, м. Кам’янка, вул. Г. Кудрі.

2. Національний дендрологічний парк "Софіївка"
Численним відвідувачам дендропарк "Софіївка" відомий як туристична перлина України, музей садово-паркового мистецтва, місце, де можна поринути у казковий романтичний світ природи, краси і кохання. Національний дендрологічний парк "Софіївка" – одне з найвидатніших творінь світового садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ ст. Головна композиційна вісь парку проходить по річищу Кам’янки, де споруджено ряд штучних басейнів та ставів, водоспади (один з них 14 м висотою), шлюзи, каскади, водограї (найбільший до 20 м) тощо. Парк прикрашають штучні, гроти, павільйони, альтанки, скульптури. Старовинні алеї парку пам’ятають багатьох своїх відомих гостей – тут колись черпали своє натхнення Тарас Шевченко, Іван Котляревський, Володимир Сосюра, Максим Рильський, Олександр Пушкін…
Сьогодні, окрім екскурсій парком та музеєм, можна покататися на човні підземною річкою або на катамарані, проїхатися верхи або у кареті, у зимовий період – на лижах чи санчатах.
Адреса: Черкаська область, місто Умань, вул. Київська, 12-а (старий вхід – вул. Садова, 55).

3. Холодний Яр
Холо́дний Яр − лісовий масив, який має історичне та природоохоронне значення. За кількістю унікальних археологічних, історичних, наукових об'єктів, а їх тут налічується понад 150 найменувань, Холодний Яр займає перше місце в Україні. У лісовому масиві і на полях навколо нього скрізь розкидані кургани скіфської доби та пізніших епох. У Холодному Яру ростуть понад 120 видів дерев, налічується 64 види ссавців, 250 видів птахів, тисячі видів комах. Також функціонує понад 150 джерел. Найдавнішою історичною пам’яткою Холодного Яру є Дуб Максима Залізняка, якому більше 1000 років.
Адреса: Черкаська область, Чигиринський район, с. Мельники, ур. Холодний Яр.


4. Буцький каньйон
Буцький каньйон часто порівнюють зі Швейцарією та норвезькими фіордами. А все завдяки Буцькому каньйону, високі скелясті береги якого охороняють спокій річки Гірський Тікич. Зовсім поряд із каньйоном розташувався галасливий водоспад, а якщо пройти ще трохи далі, можна побачити руїни старовинного млина, побудованого ще в ХІХ столітті. У Буцькому каньйоні можна за одні вихідні полазити по скелях, пройтися хайлайном, зайнятися роупджампінгом та покататися на байдарці або катамарані.
Адреса: Черкаська область, Маньківський район, с. Буки.

5. Палац князів Лопухіних-Демидових, Корсунь-Шевченківський
Розкішний палацовий комплекс князів Лопухіних понад три століття височіє над річкою Рось на Острові Коцюбинського. Архітектурний комплекс, що складається з чудового палацу, стайні-каретної, швейцарського будинку, манежу, лазні та будинку керуючого маєтком, оточено мальовничим парком з безліччю водойм, які вдало відтіняють флористичну красу. У залах палацу розташовано музейні експонати на честь Корсунь-Шевченківської битви 1944 року і художній музей, а на відкритому палацовому майданчику експонується виставка військової техніки. Зручна транспортна розв’язка (залізниця й автотранспорт) дозволяє всім охочим без особливих зусиль відвідати чарівний палацовий комплекс Лопухіних, прогулятися романтичним ландшафтним парком або випити ароматного чаю в кафе, розташованому в підвалах триповерхового флігеля, спорудженого 1783 року.
Адреса: Черкаська область, м. Корсунь-Шевченківський, вулиця Острів Коцюбинського.

Декабристів, Кам’янка
Спершу тут був присадибний парк сім’ї Давидових, закладений ними наприкінці XVIII століття, улюблене місце відпочинку всієї сім’ї. Його розташовано на крутому схилі над річкою Тясмин. Зараз у парку встановлено пам’ятну стелу, а також пам’ятник декабристам, створений скульпторами Вронським та Чепеликом, пам’ятник О. Пушкіну роботи скульптора В. Штрауха і архітектора В. Гнездилова. У нижній частині парку, ближче до Тясмину, є кам’яний грот, зведений в XVIII столітті. За переказами, в його прохолоді любив відпочивати Пушкін, тому в народі грот звуть Пушкінським. В наші дні тут часто відбуваються музично-поетичні вечори.
Адреса: Черкаська область, Кам’янський район, м. Кам’янка.


7. Заповідник «Козацькі землі України»
Заповідник «Козацькі землі України» – це цілий історико-етнографічний комплекс, який містить музеї, автентичні репродукції козацьких хуторів, стайні, вітряки та багато іншого. Заповідник постійно більшає, з’являється нова інфраструктура. Найзнаменитіший об’єкт у заповіднику – це «Козацький хутір полковника Тараса Бульби». Він повністю відповідає оригінальним хуторам XVI−XVII століття. Тут є власна конюшня, діючі млини, обори, колодязь і льох. Всередині приміщення обставлено так, як і 300 років тому: грубо оброблені дерев’яні меблі, глиняний посуд, стіни прикрашено вишитими рушниками. Тварин, що мешкають на території заповідника, дозволено годувати. Також можна влаштувати прогулянку верхи.
Адреса: Черкаська область, Чорнобаївський район, с. Вереміївка.

8. Пейзажна ГЕС з водоспадом
Стеблівська ГЕС була зведена в 1931 році. Розташована вона в Корсунь -Шевченківському районі на річці Рось. Зараз Стеблівська ГЕС прийнято вважати однією з найстаріших гідростанцій на Україні. Для відпочиваючих відвідувачів на греблі обладнані невеликі оглядові майданчики, з яких відкривається мальовничий вид на навколишню природу. Політ води вниз з дамби нагадує незвичайний водоспад. Але, в той же час, потужність гідроелектростанції дозволяє забезпечувати енергією кілька районів Черкаської області. Головним перевагою цього техногенного парку є водоспад, який являє собою один з найбільших рівнинних водоспадів України.
Адреса: Черкаська область, Корсунь-Шевченківський район, с. Стеблів, вул. Нечуя-Левицького.


9. Озеро Бучак
У Канівському районі на місці нижнього котловану недобудованої ЧАЕС утворилося штучне озеро Бучак. Відзначається, що раніше на місці озера знаходилося село Бучак, але для будівництва атомної електростанції жителів села відселили, викорчували частину дубового лісу. На сьогоднішній день озеро Бучак, поповнюються водами джерел, що самоочищається і заросле по берегах очеретом, є прекрасним місцем усамітненого відпочинку на природі.
Адреса: Черкаська область, Канівський район, с. Бучак.

10. Жашківський кінноспортивний комплекс
Любителям кінного спорту рекомендуємо відвідати Жашківський кінноспортивний комплекс. Комплекс спеціалізується на розведенні, вирощуванні і тренінгу коней. Тут можна покататися на конях, освоїти основи верхової їзди під керівництвом тренера, а також відвідати один з показових виступів або спортивних змагань, які регулярно проводяться на території комплексу. Відзначимо, що тут можна провести кілька днів, оскільки до послуг відвідувачів надається готель, ресторани, бар, боулінг і дитяча кімната.
Адреса: Черкаська область, Жашківський район, м. Жашків, вул. Віктора Лисака

Популярні теми

15.06.2022, 13:24
Усі громадяни, яким пошкодили чи зруйнували житло, отримуватимуть цифровий документ, що підтверджує збитки
09.06.2022, 13:01
СМІЛЯНСЬКИЙ СПОРТКЛУБ ДОПОМАГАЄ ВИМУШЕНИМ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ
09.06.2022, 12:58
СПЕКА НА ЧЕРКАЩИНІ: ГОРЯТЬ СУХА ТРАВА ТА СМІТТЯ
09.06.2022, 12:56
ЧЕРЕЗ СМІЛУ КУРСУВАТИМЕ НОВИЙ ПОЇЗД № 32/31 ПЕРЕМИШЛЬ — ЗАПОРІЖЖЯ

Публікації

10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]