Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
У філіалі відділення денного перебування територіального центру у с. Ротмістрівка відбулося засідання клубу «Зустріч».
Цього разу літературна година, яка так полюбилася членам клубу, була присвячена одному із видатних українських письменників та драматургів, якого високо оцінював навіть сам Т.Г. Шевченко, — Івану Петровичу Котляревському.

  Мабуть, немає в Україні людей, які б не читали чи хоча б просто не чули про «Енеїду», «Наталку Полтавку» чи п’єсу «Москаль-чарівник». Як правило, перше знайомство із автором відбувається у шкільні роки, але твори його із задоволенням читають не лише діти, а й дорослі.

Соціальний працівник Савченко І.Л. розповіла присутнім про не легке життя Івана Котляревського, показала частину фільму, присвячену його біографії, а також порадувала гостей відеоуривками із театральної постановки «Наталка Полтавка».

Вагомим внеском автора в історію української мови та культури стало те, що він був першим, хто писав свої твори на основі живого усного мовлення народу, започаткувавши новий етап формування літературної мови, а його «Енеїда» була першим таким твором. Тож і нині І. Котляревського називають засновником новоъ украънськоъ лытератури.

Але земляки поважали Івана Петровича не лише за його творчість, а й за те, що він займав посаду попечителя «богоугодного заведения» (так називалися тоді лікувальні заклади, притулки і богадільні), і мав безмежно добре серце. Про це свідчить, наприклад, те, що він допоміг викупити актора Щепкіна з кріпацтва, а перед смертю відпустив на волю дві сім’ї своїх кріпаків.

Іще багато цікавого дізналися ветерани про долю та творчість класика української літератури і висловили бажання, щоб такі літературні години проходили якомога частіше, адже що може бути кращим за приємні посиденьки в хорошому товаристві та спілкування на цікаву тему. А також ще раз вже в поважному віці послухати і подивитися уривки з улюблених творів українських класиків.

За інформацією територіального центру
соціального обслуговування


 

Популярні теми

05.02.2019, 20:05
ШКОЛЯРКА ІЗ СМІЛЯНЩИНИ СТАЛА ПРИЗЕРОМ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ВИНАХІДНИЦЬКИХ І РАЦІОНАЛІЗАТОРСЬКИХ ПРОЕКТІВ
12.02.2019, 08:32
У Смілі ледве не згорів магазин
12.02.2019, 08:39
ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ
12.02.2019, 09:01
Розмір лікарняних через нещасні випадки та профзахворювання зріс на 30,4%

Публікації

12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]