У Черкаській області спостерігається загострення епідемічної ситуації із захворюваності на епідемічний паротит. Із початку 2023 року зареєстровано 16 випадків цього захворювання. Для порівняння: протягом минулого року в області зареєстровано 2 випадки епідемічного паротиту.
Протягом січня-лютого 2023 року захворювання на епідемічний паротит були на 3 адміністративних територіях області: у Смілі – 5 випадків, Балаклеївській територіальній громаді (с. Плоске) – 9, Монастирищенській територіальній громаді – 2 випадки.
Усі хворі – діти віком від 5 до 17 років з багатодітних сімей, не вакциновані згідно з Календарем профілактичних щеплень.
У ході епідеміологічного розслідування, проведеного фахівцями обласного центру контролю та профілактики хвороб, з’ясовано, що усі хворі діти разом із батьками відвідували церковні зібрання, де, ймовірно, були інфіковані.
У Черкаській області протягом останніх 5 років реєструвалася спорадична захворюваність на епідемічний паротит. В Україні ситуація із захворюваністю на епідемічний паротит у 2022 році погіршилася: виявлено 190 випадків порівняно з 175 випадками у 2021 році.
Епідемічний паротит (свинка) – це гостре високозаразне інфекційне захворювання, що викликане вірусом та характеризується лихоманкою, інтоксикацією, переважним ураженням привушних слинних залоз, а також залученням у патологічний процес інших органів і систем.
Єдиним дієвим захистом від цього захворювання та його ускладнень є вакцинація.
Вакцина від епідемічного паротиту поєднується з вакцинами проти кору і краснухи (вакцина КПК). За Національним календарем щеплень вона вводиться дитині двічі:
1-а доза – у 12 місяців
2-а доза – у 6 років.
Популярні теми
Публікації
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.