Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Уряд планує видати цього року понад 1000 грантів ветеранам на старт і розвиток власного бізнесу

Цього року Уряд планує видати понад 1000 грантів ветеранам для започаткування й розвитку бізнесу в рамках програми “Власна справа”. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна в ефірі телемарафону “Суспільне.Спротив”.

“З 10 квітня Уряд запустив нові грантові програми для ветеранів, і ми очікуємо на високу зацікавленість наших захисників та захисниць, а також другого з їх подружжя в отриманні фінансової підтримки від держави на підприємництво. За перші два дні ветерани вже подали через портал Дія шість заявок на гранти. Ми розраховуємо, що цього року видамо понад 1000 грантів ветеранам і таким чином допоможемо їм розвивати власну справу та ставати економічно незалежними після завершення служби та повернення до мирного життя”, – розповіла Тетяна Бережна.

Вона нагадала, що учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • 250 тис. грн – для ветерана за умови створення одного робочого місця;
  • 500 тис. грн – для другого з подружжя ветерана за умови створення двох робочих місць;
  • 1 млн грн – для ветерана, який має досвід підприємницької діяльності, зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани.

Гранти у розмірі 500 тис. грн та 1 млн грн надаватимуться за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності підприємця впродовж трьох років. Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Перша хвиля подачі заяв стартувала 10 квітня і триватиме два тижні, після цього впродовж 15 робочих днів відбувається перевірка ділової репутації заявника та поданих ним документів, оцінюється реалістичність його бізнес-плану, він проходить співбесіду з фахівцями Держслужби зайнятості, за результатами якої службою ухвалюється рішення про надання чи відмову у наданні гранту.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота  включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, які не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

За інформацією Міністерства економіки України

Популярні теми

05.06.2023, 12:39
На Черкащині прогнозують спокійну сонячну погоду
06.06.2023, 07:21
Повідомлено про підозру працівникам медичного закладу м. Черкаси, які завдали збитків на суму понад 1 млн грн
06.06.2023, 07:23
Призначено нового керівника Черкаської обласної прокуратури

Публікації

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]