Відтепер у кілька кліків можна повідомити Держлісагентство про виявлені лісові пожежі, незаконні рубки, полювання, надіслати запит на інформацію чи повідомити про невиконання договорів. А ще новий телеграм-бот надає перелік корисних посилань на важливі вебресурси у лісовій сфері.
Сьогодні в Укрінформі заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України (СDTO) Руслан Стрілець та заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України (CDTO) Віктор Смаль презентували чат-бот лісової галузі й розповіли, як рухається цифровізація довкільної сфери.
«Великою проблемою завжди була закритість держорганів від суспільства, і невміння оперативно реагувати на запити та потреби громадян. Із цим ми зараз активно боремось за допомогою цифровізації — переводимо усі адміністративні екопослуги в онлайн та забезпечуємо вільний доступ громадськості до екологічної інформації. Першим нашим кроком у цьому напрямку став запуск у грудні 2020 року гарячої лінії «Міндовкілля на зв’язку» у співпраці з Урядовим контактним центром. За телефоном 0800 500 115 кожен може отримати загальну інформацію стосовно діяльності Міністерства: перевірити, чи є у підприємства дозвіл на викиди в повітря, проконсультуватися стосовно отримання адмінпослуг, оформити скаргу. Запуск Телеграм-бота Держлісагентства — наш наступний крок на шляху налагодження діалогу з українцями”», — розповів Руслан Стрілець.
«У кожному обласному управлінні Держлісагентства є команда для оперативного реагування на запити, оформлені через Телеграм. Залежно від тематики звернення, бот надішле повідомлення людині в конкретному регіоні. Не хвилюйтеся, якщо ви не отримаєте відповідь одразу. Якщо затримка буде більшою, ніж це визначає внутрішній регламент, система зробить оповіщення адміністратору вищого рівня. Ваше питання буде вирішено», — пояснив принцип роботи бота Віктор Смаль.
Чат-бот стане в нагоді кожному, хто:
-
став свідком незаконної рубки;
-
виявив у лісі пожежу;
-
знає, де орудують браконьєри;
-
має зауваження щодо невиконання умов аукціонних договорів поставки лісопродуктів;
-
хоче отримати оперативну відповідь на свої запитання.
Щоб почати користуватися ботом, достатньо натиснути «старт» і обрати ланцюжок взаємодії. Користувачі можуть надсилати фото «з місця подій», геолокацію та відповідні документи.
Окрім Телеграм-бота, за останній рік в лісовій сфері державою вже втілено низку цифрових рішень:
-
Вперше в історії України торги із обробленої деревини проведені онлайн (у Львівській області), і незабаром цей формат торгів буде масштабований на всю країну.
-
Ведеться робота з дешифрування космічних знімків із поєднанням технологій дистанційного зондування Землі для того, щоб вперше за часів незалежності встановити точну площу лісових насаджень в Україні.
-
Розробляється нова державна система електронного обліку деревини.
-
Переведені в онлайн-формат дві найбільш масові адміністративні послуги у лісовій галузі: отримання лісорубного квитка і отримання сертифікату про походження лісоматеріалів. В бета-тесті вони вже доступні на #ЕкоСистема.
Нагадаємо, що вебпортал ЕкоСистема покликаний стати національною платформою, де зібрані всі адміністративні екопослуги для бізнесу та вся екологічна інформація для громадян. На сьогодні тут вже доступні 7 онлайн-послуг (2 — у бетатесті) довкільної сфери і відкриті понад 60 реєстрів екологічної інформації: https://eco.mepr.gov.ua/
Посилання на TG-БОТ: https://t.me/ukrforest_bot
TG-БОТ Держлісагентства: ВІДЕО-ІНСТРУКЦІЯ як користуватися ukrforest_bot: https://www.youtube.com/watch?v=X4PVdw-ZPvo
ВІДЕО прямої трансляції пресконференції: https://youtu.be/DwzAy-BsKb8
За інформацією Державного агентства лісових ресурсів України
Популярні теми
Публікації
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.