Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
За завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення жителя Шполянщини засуджено до обмеження волі з випробуванням
Житель Шполянщини, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, достовірно знаючи про відсутність будь-якого реального правопорушення, маючи умисел, направлений на завідомо неправдиве інформування органу досудового розслідування про вчинення злочину, за допомогою мобільного телефону, зробив неправдиве усне телефонне повідомлення на лінію «102», вказавши оператору, що вчинив, умисне вбивство чоловіка, шляхом нанесення ударів ножем. Таким чином, зловмисник навмисно повідомив поліцію про нібито вчинення ним особливо тяжкого злочину проти життя особи.
Органом досудового розслідування дії правопорушника кваліфіковано за ч. 1 ст. 383 КК України як завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.
У судовому засіданні обвинувачений щиро розкаявся у вчиненому.
Прокурор з урахуванням особи обвинуваченого, тяжкості вчиненого кримінального правопорушення та інших обставин справи просив суд надати шанс порушнику закону виправитися, внаслідок чого відповідно до вироку Шполянського районного суду останнього звільнено від відбування покарання у вигляді обмеження волі строком в 1 рік та 6 місяців з іспитовим строком тривалістю 1 рік.
Прокуратура роз’яснює, що статтею 383 КК України передбачено кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому, дізнавачу або органу досудового розслідування про вчинення кримінального правопорушення, що у разі засудження загрожує правопорушнику покаранням у вигляді виправних робіт на строк до двох років, арешту на строк до шести місяців, обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на строк до двох років. Частина друга зазначеної статті передбачає більш серйозні покарання у вигляді обмеження волі на строк від двох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк за ті самі дії, поєднані з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині або із штучним створенням доказів обвинувачення, а також вчинені з корисливих мотивів.

Популярні теми

Публікації

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]