Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Де лікуються ті, хто голосуватиме за медичну реформу?
  • Категория:
  • Автор:
    Микола Давидюк
  • Рейтинг:
    0.0/0
Дуже важливе питання, відповідь на яке зможе підказати хід думок тих, хто буде виносити рішення в країні, де найбільше лікарняних ліжок на тисячу жителів і чи не найкоротший рівень життя та надання послуг в регіоні.

 Тож, власне, наші обранці лікуються переважно закордоном, або в медзакладах спецпризначення типу Феофанія чи профільних закладів міністерств чи їх підприємств.
Тобто до звичайних лікарень будь хто із них доходить дуже рідко. Відповідно і голосуватимуть виходячи із заголовків в газетах та постах у Фейсбуці, захищаючи популістичні гасла або свої приватні інтереси!

 Наразі такий потік думок про медреформу в соціальних мережах та медіа, що реально розібратись неможливо... Я думаю що, варто звертати увагу виключно на незаангажованих лікарів, які зможуть дати оцінку, професіну.. і реальне бачення того, як все це виглядатиме у майбутньому по факту. А не на папері чи з трибуни.

З точки зору політики та держуправління, можна виділити кілька аспектів урядової медреформи:

1. Це нові підходи до закупівель ліків і адаптація до цін регіону, де "мафія" заробляла мільярди на завищених цінах та заниженій якості товарів.

2. Зміна принципу фінансування галузі. Щоб гроші йшли за людиною, а не лікарнею чи пунктом бюджету. Із цим погодиться кожен, хто хоч раз відчував на собі зневажливе ставлення у різних лікарнях, де першим запитанням було не що сталося, а чого припхалися. Ніхто із нас не був в лікарні клієнтом, хоч послуги оплачувались бюджетом.

3. В центрі нової системи стане хворий, а не лікар та лікарня. І це призведе до конкуренції і лікарів, і лікарень.

 Дуже важливо, щоб по результатах реформи і сам лікар відчув себе поважним професіоналом, якому не доведеться просити/вимагати хабар. Бо йому не вистачає на нормальне життя. Не всі з них поціновувачі Бріоні та Вдови Кліко, частині просто потрібне розуміння завтрішнього дня, повернення інвестицій в освіту та гідна оплата його праці.

4. В той же час для розуміння реалій, ми маємо пам’ятати стартові позиції, а це бюджет до 100$ на людину на рік. А для того, щоб збудувати реально якісну медицину європейського зразка потрібні мільярди.

Але це не привід повісити руки та сказати що нічого не вийде. Це привід змінити підходи та принципи, знищити корупцію, виправити викривлену систему і ефективно почати ввикористовувати те, що є. І на базі цього почати будувати нову систему, де українці, звичайні люди, зможуть отримувати нормальну медицину. Нормальну настільки, що і самі можновладці ходитимуть у звичайні лікарні, а не літатимуть в США, Ізраїль чи Німеччину.



 Микола Давидюк

Читайте також

06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС

Популярні теми

Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]