Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Євген Глєбов: “Громадський рух має велике значення для позитивних змін у суспільному житті Черкащини”
  • Категория:
  • Рейтинг:
    0.0/0
  Україна трансформується та змінюється, продовжуються економічні реформи в країні і на думку міжнародних експертів ці зміни, у значній мірі, це є досягненням громадянського суспільства та громадського руху. Про сьогоднішні будні громадського руху на Черкащині, кореспондент інтернет-видання «Економіка сьогодення» поцікавилась у Голови Громадської ради при Черкаській обласній державній адміністрації, директора Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Євгенія Глєбова.

- Пане Євгенію, як ви оцінюєте громадський рух та діяльність громадських організацій у суспільному житті та їх значення для соціально-економічного розвитку Черкащини?

- На моє глибоке переконання громадський рух відіграє надзвичайно велике значення в оновленні нашої країни та в якісній роботі місцевої влади в цілому. Часи, коли посадовці діяли не озираючись на думку та позицію громадськості закінчилися. Є чіткі й дієві результати співпраці між владою та громадськістю, зокрема, в реалізації регіональних та державних програм, вирішення проблемних питань в екології та медицині, молодіжного життя та освіти, тощо. Тому підсумовуючи скажу, що громадський рух має надзвичайно велике значення для формування позитивних змін у суспільному житті Черкащини, в покращенні стандартів життя наших земляків та виконання основного принципу суспільного буття: «Влада для народу, а не народ для влади».

В той же час, варто зазначити, що змінюється й рівень відповідальності громадських організацій та влади.

- Скажіть будь-ласка, чому Ви робите акцент на відповідальності громадських організацій та громадських діячів за свою діяльність?

- Громадські організації мають діяти відповідно до своїх статутних завдань та потреб суспільства і позиція кожного її члена має бути виключно в інтересах країни. При цьому, кожна громадська організація заявляючи про себе бере зобов’язання перед всією громадою діяти задля вирішення тієї чи іншої суспільної проблеми. Проте, іноді деякі «громадські діячі» намагаються підняти свої особисті інтереси в ранг системних проблем та використовувати громадськість задля їх вирішення. Я вже говорив, що займаю позицію, за якою містечкові потреби не можуть вирішуватися за рахунок Громадської ради. Саме тому, я й говорю про відповідальність. Не може бути так, коли громадський діяч бере на себе відповідальність за спільну роботу, а потім чекає поки його попросять декілька разів виконати свої зобов’язання.

 - Пане Євгенію, Ви є головою Громадської ради при Черкаській облдержадміністрації, як Ви можете оцінити діяльність цього органу, що вже зроблено а що, в планах?

- Дякую за надзвичайно важливе запитання. Громадська рада це консультаційно – дорадчий орган і основне завдання Громадської ради при Черкаській облдержадміністрації – це максимально налагодити конструктивний діалог з владою задля вирішення нагальних проблем громади. Громадська рада – це не преференції, це в першу чергу обов’язок перед громадою. Варто зазначити, що це не політичне, а саме громадське утворення і тут немає зарплат та владних повноважень.

Саме тому, я, як голова Громадської ради, займаю позицію, що будь – яке консолідоване об’єднання може й повинно очищуватися від випадкових персоналій, наприклад, від тих хто, створив громадську організацію під себе, не є фахівцем та діє ситуативно й має суто «прагматичні» життєві цілі. Нажаль, були й такі випадки, коли після декількох місяців роботи Громадської ради, член ради, а у минулому міський депутат, навіть не зміг назвати комісію в складі якої він повинен працювати.

- Тож які здобутки має Громадська рада за цей рік діяльності?

- Так, дійсно, Громадська рада у нинішньому складі працює вже рік. На мою думку за цей рік було зроблено чимало корисних речей. Серед знакових результатів варто відзначити такі, як сприяння у облаштуванні ліній зовнішнього штучного освітлення на автодорозі по вулиці Чигиринський шлях, так звана «траса смерті», проведення ряду перевірок Черкасиобленерго та РЕМ щодо ремонту зовнішнього освітлення по вулиці В’ячеслава Чорновола у місті Черкаси, розроблення низки «дорожніх карт» по порятунку річок Ревуха (Уманський район), Тясмин (Смілянський, Черкаський, Чигиринський район) та Вільшанка (Черкаський район) за наслідками яких ми маємо позитивні результати. Проводиться постійна робота зі сприяння забезпечення учасників АТО земельними ділянками, а також щодо посилення боротьби з браконьєрством у Липівському орнітологічному заказнику та Кременчуцькому водосховищі в цілому. Також варто відзначити успіхи щодо співпраці з Держекоінспецією, Черкасирибоохороною, Національною поліцією по спільним виїзними рейдам. Звичайно, не можу оминути увагою події коли ми разом з колективом ЧДТУ приймали безпосередню участь у заходах громадянського спротиву щодо не допущення на посаду одіозної екс-ректорки Тамари Качала. Знаковими є постійна участь членів Громадської ради у форумах, круглих – столах та інших масових заходах. Не останнє місце у роботі Громадської ради займає робота в сфері благодійності, зокрема, це стосується і допомоги у зборі коштів на лікування хлопчика з двосторонньою сенсоневральною глухотою.

- Які плани на майбутнє у Громадської ради та у вас, як голови Громадської ради?

- Громадська рада – це колегіальний орган, а тому питання планів на майбутнє – це спільне рішення членів Громадської ради. З свого боку, можу сказати, що я особисто буду ініціювати проекти спрямовані на вирішення саме системних проблем регіону, формування нового покоління громадських діячів серед молоді, добиватимуся максимального представництва громадськості у структурних підрозділах виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, приділяти максимум уваги патріотичному вихованню молоді та підняттю іміджу Черкащини.

Зазначу, що робота у Громадській раді для мене не самоціль, а лише черговий щабель у діяльності і на цьому етапі своє завдання я бачу у тому, щоб допомогти членам Громадської ради більш активно приймати участь у громадському житті та не боятися брати на себе відповідальність.

- І на останок, на Вашу думку, яке майбутнє громадського руху Черкащини?

- Я не розділяю громадське життя від повсякденного життя моїх земляків. У нас спільні турботи й сподівання на майбутнє.

На мою думку важливо говорити не про кількість організацій а саме про якість їх роботи та здатність професійно надавати допомогу суспільству. Дійсно, наразі відбувається переломний момент, коли потрібно переходити до нових стандартів діяльності.

Проаналізувавши модернізаційний розвиток провідних країн світу бачу певну закономірність в нарощуванні саме інтелектуального капіталу. Станом на сьогодні аналітичні центри є потужним інструментом впливу на внутрішню і зовнішню політику будь-якої країни. Тому, саме такий шлях розвитку чекає і на нас.

Отже, користуючись нагодою закликаю всіх працювати на користь громади єдиною командою, об’єднатись та діяти спільно в інтересах нашої Батьківщини та її громадян.

 

Читайте також

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати

Популярні теми

04.03.2024, 11:28
Троє громадян підозрюються у державній зраді та співпраці з рф
20.03.2024, 14:45
Керівником обласної прокуратури повідомлено про підозру депутату Чигиринської міської ради
20.03.2024, 14:42
Відбувся творчий вечір "Модулі життя Віки Сінаєвської"
18.03.2024, 12:32
Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей: результати роботи ювенальних прокурорів
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]