- Категория:
- Автор:Юрій Ткаченко
- Рейтинг:0.0/0
Дорога від Черкас до Сміли вже комфортно проїзна. Від минулої п’ятниці відновлено рух її правим проїздом. Його закрили, нагадаю, ще у 2013 році через аварійність. До ремонту ми взялися торік. Я визначив його серед пріоритетних, коли очолив область.
Підрядник здійснив поточний середній ремонт на майже вісьмох кілометрах цієї автодороги державного значення. Застосована технологія – холодний ресайтинг. Також тут замінили дорожні знаки, бар’єрне огородження, нанесли дорожню розмітку з термопластику.
Цю дорогу ми відремонтували спільними зусиллями. Співфінансування було з державного та місцевих бюджетів. Плюс відповідальний підрядник, який виконував роботи, не чекаючи надходження бюджетних коштів. Активним лобістом ремонту дороги є також наш нардеп Сергій Рудик. Усе ретельно контролювала Служба автомобільних доріг області. Ось така консолідація зусиль є прикладом для інших.
Важливо те, що цю дорогу ми відкриваємо влітку, а не восени чи взимку. Ми комплексно підійшли до планування ремонтних робіт, як і анонсували Прем'єру Володимирові Гройсману, коли він приїздив до нас на інспектування. Ми завчасно почали проектні роботи, тож і до ремонту взялися раніше, ніж зазвичай.
Ремонтна кампанія і надалі триватиме на Черкащині. На черзі – масштабні роботи на автодорогах Сміла – Кам’янка, Черкаси – Золотоноша, ремонт мосту через Дніпро тощо.
Про освітні проекти
Ми продовжуємо втілювати сучасні проекти у школах області. Аби освіта там була справді якісною та відповідала вимогам часу. Зокрема, на Черкащині більшає шкіл, де вивчатимуть робототехніку. Наразі доєднується до цього обласного проекту Черкаська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів.
Зараз ми працюємо над інноваційними школами в області. За конкурсом їх обрано 29. Однак це не означає, що інші заклади повинні бути поза увагою. Особливо школи-інтернати. Це, до речі, перший заклад такого типу, що долучається до проекту з вивчення робототехніки. Сподіваюся побачити його вихованців серед інших команд уже на наступних змаганнях.
Загалом до кінця року робототехніку вивчатимуть уже у 25 школах Черкащини. Нагадаю, цей проект ми започаткували кілька років тому. Цьогоріч обласний центр уперше приймав регіональний турнір FIRST LEGO League, в якому взяли участь близько сотні юних робототехніків із області. Свої знання і вміння вони вже демонструють не тільки на всеукраїнських змаганнях, а й за кордоном.
Про бюджет
Із початку року область демонструє позитивну динаміку зростання доходів. Зокрема, місцеві бюджети отримали більше 806 млн грн податку на доходи фізичних осіб. А це – в півтора разу більше, ніж торік.
Водночас легалізація виплати зарплати та подолання тіньової зайнятості населення досі особливо актуальні питання. І це – наш пріоритет. Дискримінація прав пересічного черкащанина на отримання гідної оплати праці та тіньові розрахунки не повинні мати місця в нашій області. Бо через це місцеві бюджети щомісячно недоотримують мільйони гривень, унеможливлюється розвиток територій.
До речі, резерви для наповнення бюджетів є. Приміром, підняття розміру орендної плати за паї. Найвищу ставку нині маємо на Золотоніщині – 8,2%, Мокрокалигірській ОТГ – 7,9% та ін. Проте є сільгоспвиробники, які досі розраховуються із власниками земельних паїв за ставкою 3% до грошової оцінки. І від цього програють, передовсім, громади.
Тому місцевим владцям треба активніше працювати над наповненням бюджетів, а не лише їх розподіляти. Особливо, коли маємо фінансову децентралізацію. Перспективний курс, визначений Президентом України й Урядом.
Читайте також
Популярні теми
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.