Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
ОЛЕКСАНДР БЕЗЗУБИЙ: Про відсутність співпраці між райдержадміністрацією та районною радою
  • Категория:
  • Рейтинг:
    0.0/0

Голова Смілянської РДА
  Розпочну з невеликого екскурсу в історію району: за останні два роки перебування на посаді голови районної ради Володимира Грошева я вже третій голова адміністрації, з яким у голови районної ради не склалися стосунки. Даний факт мимоволі наштовхує на роздуми: можливо причини постійних конфліктів не в керівниках адміністрації, а в голові районної ради? Можливо останньому вигідно створення атмосфери постійних суперечок та прирікань, при яких фактично паралізується робота виконавчої гілки влади в районі? Можливо для Володимира Грошева власні меркантильні інтереси та постійний піар є основною метою в житті, яка не залишає йому часу зайнятися своїми безпосередніми обов’язками та викроїти бодай якийсь час на служіння громаді Смілянського району. Хотілося б навести окремі приклади за останній час.

 Ремонтні роботи в ЗОШ №1 ім. Є. Гуглі у селі Балаклеї розпочалися ще в 2016 році, за цей час змінився керівник відділу освіти, керівник райдержадміністрації, але проблема залишається незмінною. Можливо, проблема не в райдержадміністрації, а вона виникла в зв’язку з незнанням (чи навмисним ігноруванням) головою райради Володимиром Грошевим елементарних норм законодавства та регламенту при постановці на голосування відповідних рішень, його невпинному бажанні здійснювати тиск за допомогою підконтрольних йому депутатів районної та сільської ради на працівників райдержадміністрації?

 Ще один приклад. Завдяки зусиллям Народного депутата України Сергія Рудика в 2017 році проводиться капітальний ремонт частини національної автодороги Н-01 (Київ-Знамянка) в межах Смілянського та Кам’янського районів Черкаської області. Разом з тим, варто зазначити, що вказаніні роботи здійснюються за рахунок кредитних коштів, на умовах співфінансування. Відповідне подання, про виділення співфінансування, РДА було подане на 26-ту позачергову сесію районної ради. Про необхідність і важливість співфінансування було наголошено на спільній нараді під головуванням заступника голови ОДА Ярослава Березаня, на вказаній нараді були присутні голови Смілянської та Камянської РДА, голови Смілянської та Камянської районних рад та в.о. міського голови Сміли. Під час наради було підтримано і погоджено (одноголосно) необхідність та важливість піднятого питання. Проте, на моє велике здивування, на сесії районної ради, головою Володимиром Грошевим з дивною мотивацією – «поки керівництво Камянського району публічно не вибачиться перед громадою Смілянського району» гроші на співфінансування виділятися не будуть. Така позиція пана Грошева як найменше є безвідповідальною, а я б сказав навіть злочинною. Бо зазначені дії голови районної ради поставили під загрозу проекти по капітальному ремонту (на аналогічних умовах) частини автодороги Н-01 в межах Смілянського району від Сміли до кордону з Городищенським районом (до речі ця частина дороги проходить, майже вся в межах найчисельніших населених пунктів та безпосередньо у рідному селі Володимира Грошева – в Балаклеї, проблемами якої, нібито, він опікується) та частини автодороги Н-16 (Київ-Золотоноша-Умань) в межах Смілянського району від Сміли і до Шполянського району. Принципова позиція, щодо ремонту цих доріг, була досягнута на усіх рівнях, а це і КМУ, і ВРУ, і Служба автомобільних доріг України та інші державні органи та служби. Зазначене стало можливе лише завдяки узгодженим діям та неодноразовим перемовинам за участі народного депутата Сергія Рудика, голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, керівника Служби автодоріг Черкаської області Владислава Демиденка та голови Смілянської РДА. Проте, на сьогодні, у зв’язку з безглуздими діями очільника районної ради, вказані проекти можуть бути відхилені.

 Окремо хочу згадати останню президію районної ради, на якій поведінка голови райради викликала моє глибоке обурення та охарактеризувала пана Грошева не з кращого боку. Необхідно наголосити, що перелік питань та час проведення президії заздалегідь було оговорено і пан Грошев був в курсі, що на 11 годину в мене було заплановано важливу зустріч. Як і планувалося заздалегідь, всі питання, винесені на президію, були розглянуті до 11.00, після чого я зі спокійною душею пішов на заплановану зустріч. Але, на моє здивування, відразу після мого від’їзду голова райради з допомогою підконтрольних йому депутатів районної ради та сільської ради села Балаклея вчинив скандал навколо затримок з проведенням ремонту загальноосвітньої школи №1 ім. Є. Гуглі, почав картинно розшукувати мене, відправив керуючого справами райради на пошуки мене та керівника апарату райдержадміністрації.

 Особливе обурення викликає манера пана Грошева спілкуватися мовою ультиматумів. Напередодні голосування щодо виділення співвіфінсування на ремонт доріг голова райради в ультимативній формі звернувся до мене з вимогою підписати подання щодо збільшення фонду заробітної плати райради на півмільйона гривень. Хочу наголосити, що потреба в додатковому фінансуванні виникла в зв’язку з отриманням головою райради премії та надбавки в розмірі 350% від посадового окладу, а заробітна плата окремих працівників районної ради сягає до 500%.

 Необхідно пояснити, що за умови, коли голова та заступник райради отримували б премію в розмірі 300%, а розмір премії та надбавки працівників апарату районної ради сягав би 150% на кінець року економія фонду заробітної плати Смілянської районної ради складала б біля 100 тис. гривень. У разі моєї відмови підписати згадане подання Володимир Грошев запевнив, що буде блокувати всі подання райдержадміністрації і розпочав це робити з наступної позачергової сесії.
На моє глибоке переконання людина, яка на одну шальку терезів ставить власну заробітну плату, яка за його «принциповою позицією» повинна становити не менше 35 тис. грн. в місяць (при середній зарплаті по району 3-5 тис. грн.), а на іншу – ремонт зношених доріг в Смілянському районі, проект по гемодіалізу, від якого залежить життя людей, не заслуговує на право керувати районною радою.
І список аналогічних прикладів безвідповідальності та дволикості голови райради Володимира Грошева за час мого недовгого перебування на посаді голови райдержадміністрації можливо, за бажанням, продовжувати і продовжувати.

 Але я не маю бажання це робити. Натомість хотів би привернути увагу громадськості та, передусім, депутатів районної ради, ось до чого. На даний момент Смілянський район, завдяки злагодженим діям голови районної ради Володимира Грошева та підконтрольних йому депутатів, голоси яких придбані першочерговим спрямуванням бюджетних коштів району на села та установи останніх, фактично опинився на краю прірви. І ця «людина» робить усе можливе для остаточної дестабілізації ситуації в регіоні для власного задоволення власного «его» та користолюбства.
Системні зловживання посадою голови райради, гальмування з виконанням соціально-важливих екологічних програм, у сфері земельних відносин, блокування програм на важливих соціальних напрямках, підтримка деструктивної діяльності у сфері медицини, будівництва доріг, комунальних інфраструктур та інших стратегічних об’єктів в регіону, їх доведення до вкрай низького стану викликає постійно зростаючі протесті настрої серед населення, які Володимир Грошев планує використати для досягнення своїх злочинних планів. Як я бачу, на даний момент така думка виникла не лише в мене, а й у переважної більшості керівників груп та фракцій районної ради, свідченням чому є спроба зняття Володимира Грошева з займаної посади.
Тож ще раз хочу наголосити, що без досягнення порозуміння між районною радою та районною адміністрацією неможливе елементарне вирішення проблем Смілянського району, неможлива його нормальна життєдіяльність.

Джерело: smila-ua

Читайте також

06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС

Популярні теми

05.12.2023, 09:29
Ще одна автівка і дрон від нас. Плюсуємо допомогу нашим військовим, щоб вони мінусували ворога.
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]