Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Петро Шевченко: дефіцит робітничих кадрів спостерігається на Черкащині
  • Категория:
  • Рейтинг:
    0.0/0
Протягом останніх років на підприємствах області гостро відчувається дефіцит працівників, особливо робітничих кваліфікацій.
Про це у Фейсбуці повідомив голова федерації профспілок області Петро Шевченко.

Проблема виникла не за один рік. При масовому скороченні працюючих в 90 - роках минулого століття внаслідок закриття виробництв, їх приватизації, у власників (роботодавців) не було проблем з працівниками. Високий рівень безробіття дозволяв платити низьку зарплату, максимально використовувати тіньові схеми оподаткування, застарілу виробничу базу, мати надприбутки. Світова економічна криза в 21 столітті, неконкурентність вітчизняного виробника, закритість ринків збуту продукції, демографічна ситуація та старіння кадрів стали викликами для економіки країни. Безвіз посилив трудову міграцію.

Молодь, яка пройшла навчання, стажування за різними програмами в успішних країнах, володіє іноземною мовою адаптується до життя в зарубіжжі. Сьогодні вже не актуальне питання створення робочого місця, стало нагальним як зберегти виробництво. Заробітна плата значно вища середнього показника по країні не вирішує проблему.

В області проживає більше 1 млн 220 тис. жителів, в т.ч. економічно активного населення (15 - 70 років) 573 тис.осіб, 411 тис. пенсіонерів. Середньооблікова кількість штатних працівників (по юридичних особах із кількістю працівників 10 і більше) складає 220 тис.осіб, в т.ч.103 тис.осіб працює в бюджетній сфері, 48 тис. підприємців-фізичних осіб, а застрахованих осіб всього - 266 тис. осіб. Заборгованість з виплати заробітної плати складає 73 млн.грн, з них 56 млн.грн на економічно активних підприємствах.
 

Читайте також

10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців

Популярні теми

05.12.2023, 09:29
Ще одна автівка і дрон від нас. Плюсуємо допомогу нашим військовим, щоб вони мінусували ворога.
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]