Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
РОМАН ХОМЕНКО: «Як зарплати міських чиновників «з’їдають» бюджет Сміли?»
  • Категория:
  • Автор:
    РОМАН ХОМЕНКО
  • Рейтинг:
    2.0/1

Останнім часом рівень довіри до нинішніх керівників Сміли суттєво знизився. Цей факт сьогодні є очевидним. Та велика «заслуга» у цьому, на моє тверде переконання, самих керманичів, адже їхня діяльність стала доволі непрозорою.

 Так, у липні ми з колегами по депутатському корпусу зібралися на бюджетну комісію. На її розгляд виносились питання традиційні для завершення півріччя – звіт про виконання бюджету за шість місяців і зміни до бюджету міста на наступний період.

Проте в пояснювальній записці до проекту цього рішення, що підготували спеціалісти фінансового управління виконавчого комітету Смілянської міськради мене насторожив один пункт. Нам пропонували проголосувати за виділення коштів у сумі 1 мільйон 200 тисяч гривень на перекриття дефіциту по оплаті праці і нарахуваннях на заробітну плату, а саме виконавчому комітету – майже 500 тис. грн., управлінню освіти – майже 50 тис. грн., відділу охорони здоров’я – 15 тис. грн., управлінню праці і соцзахисту - майже 300 тис. грн., управлінню культури - майже 25 тис. грн., управлінню ЖКГ – 140 тис. грн., управлінню архітектури, регулювання забудови та земельних відносин – майже 75 тис. грн., управлінню економічного розвитку – 26 тис. грн., фінуправлінню – трохи більше 65 тис. грн. та центру соціальних служб - майже 30 тис. грн.
Звідки виник такий шалений дефіцит при тому, що забезпечення заробітної плати станом на початок поточного року було 100%, нам пояснити так і не змогли. Тому я з депутатами від Радикальної партії Олега Ляшка відмовились голосувати за це рішення.

 Більше того, я, як депутат Смілянської міськради, направив запит на ім’я секретаря ради Віктора Федоренка з проханням надати публічну інформацію, яка знаходиться в розпорядженні виконавчого органу Смілянської міської ради та стосується розпорядження бюджетними коштами. А саме, намагаючись розібратися у ситуації, я попросив структуру заробітної плати секретаря Смілянської міськради, заступників міського голови, керуючого справами міськвиконкому та всіх начальників управлінь за травень та червень поточного року. Мета була єдина - зрозуміти, звідки така нехватка коштів, адже на початку року у бюджеті міста був визначений фонд заробітної плати і бюджетники всі свої нарахування, надбавки і премії повинні були визначати в його межах.

 Тож у частини членів бюджетної комісії виникли логічні підозри у нераціональному використанні і розпорядженні коштами із міського бюджету.

На наступне засідання бюджетної комісії нам показали довідки сумнівного зразка, де була зазначена зарплата у тому числі і секретаря ради станом на 1 червня 2017 року. Проте названі суми були без надбавок і премій, які ще нараховуються виходячи із цих окладів. Відповіді на свій уже письмовий запит по калькуляції заробітних плат бюджетників на момент проведення засідання я так і не отримав , тож голосував проти винесення на сесію проекту рішення про зміни до бюджету.

 Примітно, що думки членів бюджетної комісії розділилися, адже до її складу входять і депутати, які є працівниками структурних підрозділів виконкому або комунальних підприємств. Вони були зацікавлені у прийнятті рішення. Але коли голосів для прийняття рішення на комісії в черговий раз не вистачило, руку підняв секретар міськради.
А це вже пряме порушення Закону України «Про місцеве самоврядування». Адже ні міський голова, ні секретар ради не має права брати участь у голосуванні. Хоча регламент нашої ради передбачає, що секретар може голосувати у разі виникнення спору. Але спір – це коли голоси членів комісії розділяються порівну. Та коли їх просто не вистачило, таким чином спробували «протягнути» дане питання.

 «Рішення не прийнято, але воно прийнято, оскільки за згодою секретаря ради його все одно включають у порядок денний сесії», - пояснив нам голова бюджетної комісії Антон Кривко.
 Ми, на відміну від інших членів комісії, не підлеглі міському голові. Тож не стали мовчати і спробували привернути увагу інших своїх колег по депутатському корпусу та громадськості до питань доцільності використання бюджетних коштів. В результаті нас звинуватили у поширенні неправдивої інформації і навіть за наполяганням секретаря Смілянської міськради виключили з депутатської групи «Сміляни», аби так сказати «не каламутили воду і не заважали спокійно працювати». При цьому на «космічні» зарплати чиновників кошти знайшлися, а ось на ремонт закладів освіти немає. Так, на ремонт даху приміщення новоствореного закладу ЗОШ-Ліцей «Лідер» на базі школи №5 згідно з кошторисом потрібно більше 600 тис. гривень, а знайшли лише 350 тисяч, на капітальний ремонт ЗОШ №11 потрібно щонайменше 300 тисяч, а виділили лише 150. І таких прикладів чимало. Тож коштів, запевняють смілян, ні на соціальну сферу, ні на житлово-комунальне господарство Сміли не вистачає, зате на зарплату чиновникам, котрі «з’їдають» бюджет міста, їх завжди знаходять.

 Тож після того, як мені в зазначений термін не надали інформацію про структуру заробітних плат чиновників Сміли, приховуючи публічну інформацію, я написав відповідне звернення Уповноваженому з прав людини та найближчим часом планую звернутись у прокуратуру. Адже робота керівників міста, яких обирає громада, повинна бути прозорою, публічною і спрямованою виключно на задоволення інтересів жителів міста, а не власних потреб.
Це позиція нашої фракції, що представлена у Смілянській міській раді. І ми завжди готові ділитися своїм досвідом задля блага громади рідного міста і України в цілому та активно долучитися до вирішення проблемних питань на користь смілян.


 РОМАН ХОМЕНКО, депутат Смілянської міської ради від Об’єднання «Сила Громад»

Читайте також

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл

Популярні теми

05.12.2023, 09:29
Ще одна автівка і дрон від нас. Плюсуємо допомогу нашим військовим, щоб вони мінусували ворога.
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]