Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Який податок на нерухомість заплатять українці в 2017 році
  • Категория:
  • Автор:
    http://dengi.ua
  • Рейтинг:
    0.0/0
Українці щорічно повинні платити за “зайві“ квадратні метри житлової площі. Розмір податку визначають міські ради, а самі кошти йдуть до бюджету міста. “Зайвої“ вважається площа понад 60 квадратних метрів для квартири і більше 120 квадратів - для будинків. Причому, якщо в минулому році за кожен зайвий квадрат українці платили до 3% від мінімальної зарплати, в цьому році знизили ставку до 1,5%, пише Сегодня.

Скільки заплатимо

Законом визначається тільки максимальний розмір податку, міська влада має право встановити будь-яку ставку в межах від 0 до 1,5% від мінімалки. Така ж ситуація і з площею, за яку потрібно платити податок. Для квартири вона повинна бути не менше 60 квадратів, а для будинків - 120 квадратів.

Платіжки будуть приходити українцям до першого липня цього року. В цьому році доведеться заплатити податок за минулий рік, а в 2017-му - за 2016-й. Тому й заробітна плата буде враховуватися станом на минулий рік. Тоді мінімалка в Україні було 1378 гривень.

Приміром, у Києві ставка податку - 1%, при цьому податок потрібно платити за квартири площею більше 60 квадратів. Якщо сім'я живе в квартирі площею 100 квадратних метрів, доведеться заплатити 551,2 гривні податку. Вже в наступному році за таку ж квартиру у зв'язку із зростанням мінімальної зарплати доведеться заплатити 1280 гривень.

Податок на нерухомість поповнює бюджет міста, за рахунок якого місцева влада будує дороги, ремонтує школи і т. д.

Якщо загальна площа квартири (або декількох квартир) - від 300 квадратних метрів, або площа будинку від 500 квадратних метрів, додатково доведеться заплатити “податок на розкіш“ - ще по 25 тисяч гривень за кожен із зазначених об'єктів.

Платити доведеться за:

-житловий будинок;
-прибудову до будинку;
-квартиру;
-кімнату в комуналці;
-будинок на дачі.

Згідно із законом, найбільше доведеться заплатити за квартиру, яку власники здають в оренду. В такому випадку “зайвим“ вважається кожен квадратний метр. Так, за квартиру площею 100 квадратів, яка здається в оренду, доведеться в цьому році заплатити не 551,2 гривні, а 1378 гривень.

За нерухомість у зоні відчуження, гуртожитки, аварійне житло платити податок не доведеться. До того ж, за законом не оподатковується майно сиріт та одиноких матерів, які виховують дитину-інваліда. Не потрібно платити податок з дитячих садків, комунальних будівель, храмів.

За яку нерухомість не потрібно платити податки:

- об'єкти нерухомості, що належать державі або територіальним громадам;
- об'єкти нерухомості в зонах відчуження та безумовного відселення;
- дитячі будинки сімейного типу;
- об'єкти житлової нерухомості, які належать дітям-сиротам, дітям. позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими батьками;
- гуртожитки;
- будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;
 - будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
- об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємства.

Коли потрібно заплатити податок і що загрожує боржникам

До 1 липня податкова служба розішле рішення-повідомлення та квитанції з сумами податку. Заплатити потрібно до кінця серпня (протягом 60 днів). Якщо платіжку прострочити на місяць, доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від суми нарахованого податку, за другий місяць - 20%. Крім штрафу за прострочення нараховується пеня - 0,05% від загальної суми за кожен день прострочення.

У минулому році, розповідає юрист Олександр Плохотник, рішення-повідомлення приходили українцям з великим запізненням, тому Фіскальна служба прийняла рішення стягувати пеню через 60 діб після дня отримання платіжки.

“Проблеми дійсно було. Багато хто просто вже отримували повідомлення з пенею і оплачували. Хоча, якщо платіжка не прийшла вчасно, можна було не платити пеню. Я б сказав, що правильно в цій ситуації, якщо знаєш, що треба платити податок на нерухоме майно, і платіжка не прийшла, звернеться до органу Фіскальної служби за місцем проживання і поцікавитися, чому так сталося. Тут потрібно ще враховувати, в якому місті ви проживаєте. У деяких містах неоподатковувану податком площу переглянули. Наприклад, в одному році було 60 метрів, потім могли переглянути до 80 метрів. З-за цього міг не прийти рахунок. Треба розбиратися в кожному конкретному випадку. Краще звернутися в фіскальну службу за місцем проживання та уточнити“, - говорить юрист.

Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 ККУ). Згідно цієї статті, максимальна сума штрафу - 8500 гривень.

У Фіскальній службі заявляють, що податок на нерухомість існує у всіх країнах Європи. “У всіх країнах Європи і більшості країн світу цей податок існує, і його сплачують громадяни. В Україні він сплачується в місцевий бюджет (тобто бюджет, де проживають громадяни, які володіють нерухомістю). У зв'язку з децентралізацією, реформою місцевого самоврядування, органам місцевого самоврядування надано більше повноважень“, - цитує прес-служба податкової начальника відділу Департаменту податків та зборів з фізичних осіб ГФС Юрія Тимощука.

До речі, в минулому році за рішенням органів місцевої влади 1% від мінімалки з кожного метра стягували в Києві, Львові, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Ужгороді, Черкасах, Хмельницькому, Полтаві, Херсоні, Чернігові та Миколаєві. 2% - в Одесі, Дніпропетровську, Харкові, Запоріжжі та Сумах.

Згідно з даними, розміщеним на сайті Фіскальної служби, більшість місцевих рад прийняли рішення стягувати з нежитлової нерухомості (сараїв, гаражів, погребів тощо) 0% від мінімальної зарплати.

Раніше юристи повідомляли, що громадяни України можуть оспорювати право держави стягувати податок на нерухоме майно.

Читайте також

06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл

Популярні теми

05.12.2023, 09:29
Ще одна автівка і дрон від нас. Плюсуємо допомогу нашим військовим, щоб вони мінусували ворога.
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]