Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Нові правила розпорядження держземлями створили стимули для громадського контролю за чиновниками
  • Категория:
  • Автор:
    Черкаська ОДА
  • Рейтинг:
    0.0/0

За перші місяці впровадження Стратегії раціонального використання і охорони державних сільгоспземель, яку Уряд затвердив 7 червня 2017 року, вдалося ліквідувати найбільш масштабні корупційні схеми в сфері управління держземлями.  Про це заявив перший заступник Міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

 «Я впевнено можу сказати, що стратегія не породить корупцію, і не може цього зробити, так як максимально звужує всі можливості для маневру у чиновника», – сказав Максим Мартинюк, підкресливши, що саме ефективністю прийнятих антикорупційних заходів обумовлена значна частина критики документа.


За його словами, темпи видачі земельних ділянок учасникам АТО будуть відновлені до кінця поточногороку у зв’язку з активізацією земельних торгів.

 «Фактично ми створили стимули для громадськості – контролювати чиновників і процес безоплатної передачі земель. Думаю, всі згодні, і самі учасники АТО в першу чергу, з тим, що вони не для того воювали на сході, щоб чиновники набивали собі кишені», – заявив Максим Мартинюк.

Поточне співвідношення ставило питання про ефективність використання державних земельних ресурсів. Як приклад, перший заступник навів Дніпропетровську область, де з початку року на аукціонах з продажу права оренди державної землі не було реалізовано жодного гектара, в той час як на момент прийняття Стратегії було подано заяв на безоплатне виділення землі на 52 тис. гектарів.

Окремий аспект реалізації Стратегії – ставки оренди, за якими держземлі передаються в користування. Документ встановлює уніфіковані правила розпорядження землями – термін оренди 7 років і ставка оренди – не нижче 8% від нормативної грошової оцінки. У той же час по значній частині укладених раніше договорів оренди держземель ставка оренди становить мінімальні 3%.

 «Ми моніторимо такі договори і, або ініціюємо підвищення ставки, або не продовжуємо їх. Таким чином, звільняються землі для продажу права оренди на аукціоні. Я впевнений, що корупційні угоди, завдяки Стратегії, залишаться в минулому. А землі вистачить і учасникам АТО, і жителям тих сіл, де ці землі знаходяться», – підкреслив перший заступник Міністра.

Довідково:

Кабінет Міністрів України 7 червня 2017 року ухвалив Стратегію удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, згідно з якою введено уніфіковані правила при розпорядженні землями.

Так, передача державних земель в оренду здійснюється виключно на аукціонах за єдиними стартовими умовами – на термін 7 років при ставці не нижче 8% від нормативної грошової вартості цієї землі, що відповідає середньому рівню оренди по галузі.

Також введено жорсткий розрахунковий норматив площі землі, яка може бути передана на місцевомурівні безоплатно, – не більше ніж 25% від площі земель, що були передані в оренду на конкурентних засадах за попередній звітний період (квартал).

За інформацією Урядового порталу

Читайте також

12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС

Популярні теми

05.12.2023, 09:29
Ще одна автівка і дрон від нас. Плюсуємо допомогу нашим військовим, щоб вони мінусували ворога.
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]