- Категория:
- Автор:Сміла-Інфо
- Рейтинг:0.0/0
У зв’язку з численними питаннями пільговиків, офіційнтй портал Державної фіскальної служби висвітлює відповідь на вказане питання.
Відповідно до ст. 40 Земельного кодексу України громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки, зокрема, для гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом.
Гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації (ст. 41 Земельного кодексу України).
Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування у межах повноважень або за результатами аукціону (ст. 116 Земельного кодексу України).
Статтею 126 Кодексу визначено, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу України).
Відповідно до пп. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку з фізичних осіб звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22.10.1993 № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Таке звільнення поширюється для пільговиків на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, зокрема для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 га (пп. 281.2.4 п. 281.2 цієї статті).
Отже, від сплати земельного податку відповідно до ст. 281 Податкового кодексу України звільняється фізична особа, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та яка має у власності земельну ділянку, надану для будівництва індивідуального гаража (і таке право посвідчується свідоцтвом про право власності/державним актом на право власності).
Тепер щодо наявності пільг угаражно-будівельного кооперативу, серед членів якого є пільговик.Статтею 282 Податкового кодексу України визначено перелік юридичних осіб — власників земельних ділянок та землекористувачів, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку. Звільнення гаражно-будівельного кооперативу від сплати земельного податку не передбачено.
Отже, незалежно від наявності серед членів кооперативу фізичних осібпільгових категорій платників земельного податку, кооператив сплачує земельний податок на загальних підставах за всю виділену площу землі, а власники гаражів (у тому числі пільговики)компенсують гаражно-будівельному кооперативу — власнику земельної ділянки сплату земельного податку.
Читайте також
Популярні теми
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.