Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Проект «Право платника»: коли учасник бойових дій сплачує земельний податок
  • Категория:
  • Автор:
    Сміла-Інфо
  • Рейтинг:
    0.0/0
Чому учасник бойових дій – член гараж­но-будівельного кооперативу повинен сплачувати земельний податок? Може, у даному випадку є пільга кооперативу зі сплати земельного податку?

 У зв’язку з численними питаннями пільговиків, офіційнтй портал Державної фіскальної служби висвітлює відповідь на вказане питання.


  Відповідно до ст. 40 Земельного кодек­су України громадянам України за рішенням орга­нів виконавчої влади або органів місцево­го самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки, зокрема, для га­ражного будівництва в межах норм, визна­чених цим Кодексом.

Гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконав­чої влади або органів місцевого самовря­дування земельні ділянки для гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у роз­мірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документа­ції (ст. 41 Земельного кодексу України).

Громадяни та юридичні особи набува­ють права власності та права користуван­ня земельними ділянками із земель дер­жавної або комунальної власності за рі­шенням органів виконавчої влади або ор­ганів місцевого самоврядування у межах повноважень або за результатами аукціону (ст. 116 Земельного кодексу України).

Статтею 126 Кодексу визна­чено, що право власності, користування зе­мельною ділянкою оформлюється відпо­відно Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного када­стру (п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу України).

Відповідно до пп. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельно­го податку з фізичних осіб звільняються ветерани війни та особи, на яких поширю­ється дія Закону України від 22.10.1993 № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Таке звільнення поширюється для пільговиків на од­ну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, зо­крема для будівництва індивідуальних га­ражів — не більш як 0,01 га (пп. 281.2.4 п. 281.2 цієї статті).

Отже, від сплати земельно­го податку відповідно до ст. 281 Податко­вого кодексу України звільняється фізична особа, на яку поширю­ється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та яка має у власності земельну ділянку, надану для будівництва індивідуального гаража (і таке право посвідчується свідоцтвом про право власності/державним актом на право власності).

Тепер щодо наявності пільг угараж­но-будівельного кооперативу, серед членів якого є пільговик.Статтею 282 Податко­вого кодексу України визначено перелік юридичних осіб — власників зе­мельних ділянок та землекористувачів, які мають право на пільги щодо сплати зе­мельного податку. Звільнення гаражно-будівельного кооперативу від спла­ти земельного податку не передбачено.

Отже, незалежно від наявності серед членів кооперативу фізичних осібпільгових категорій платників земельного податку, кооператив сплачує земельний податок на загальних підставах за всю ви­ділену площу землі, а власники гаражів (у тому числі пільговики)компенсують гаражно-будівельному кооперативу — власнику земельної ділянки сплату земельного податку.

 

Читайте також

12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати

Популярні теми

Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]