Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
ПРОФЕСІЇ, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ В ЗОНІ РИЗИКУ ЗНИКНЕННЯ
  • Категория:
  • Рейтинг:
    0.0/0
  На думку експертів, під загрозою сьогодні знаходиться майже будь-яка професія, яка пов'язана з повторюваним алгоритмом дій. Деякі посади зникнуть зовсім, інші ж будуть змушені модернізуватися, щоб відповідати новим реаліям технологічного світу. Пропонуємо дізнатися, які професії знаходяться в зоні ризику.

 1. Водії. Розвиток штучного інтелекту неминуче вплине на всіх перевізників. У США прогнозують, що через 15 років весь транспорт стане автоматизованим. До 2025 року американські автовиробники планують налагодити масовий випуск безпілотних автомобілів для широкого кола покупців. Інтелектуальні транспортні системи дозволять уникати аварій: машини будуть зчитувати інформацію один з одного, знати про зустрічний рух, і змінювати траєкторію і швидкість руху в залежності від цих даних. Не потрібен буде навіть світлофор - машини самі будуть бачити, що дорогу їм перетинає інший автомобіль і ухилятися від зіткнень. Єдине, що поки гальмує повсюдне поширення машин на автопілоті - поганий стан доріг. Але і ця перешкода тимчасова. Не виключено, що незабаром і дороги для машин будуть не потрібні - вони будуть літати по повітрю. Польотом також буде керувати комп'ютерна система - користувачеві досить лише вказати пункт призначення.

2. Кондуктори і контролери. Слідом за водіями зникнуть і кондуктори. У деяких містах потяги вже їздять самі по собі, а плату за проїзд в них з банківських карток зчитують автоматично за допомогою телефонів.

3. Працівники конвеєрів. Роботи витісняють ручну працю у виробництві. Так, Adidas будує повністю автоматизований завод в Німеччині, де все - починаючи від моделювання одягу до її пошивки - роблять роботи. Процес виробництва пари кросівок від початку і до кінця займає близько п'яти годин. Для порівняння: в нинішній ситуації аналогічний процес може зайняти кілька тижнів. Роботи також зможуть швидко створювати взуття під замовлення конкретного клієнта - вагома конкурентна перевага.

4. Охоронці. Сфера охоронних послуг теж комп'ютеризується. Консьєржів, охоронців, вахтерів замінять системи ідентифікації осіб, які у зв'язку з частими терористичними загрозами вже вводяться повсюдно в точках великих скупчень людей. Це зручно і ефективно: комп'ютер розпізнає обличчя людини і відразу визначає, чи є у нього судимість, потенційно небезпечний чи ні, чи був помічений в контакті зі злочинцями. До речі, в цьому плані ІІ суттєво ускладнить роботу квартирних злодіїв: комп'ютер миттєво визначить, увійшов до під'їзду сусід або сторонній.

5. Продавці та касири. У Сіетлі (США) відкрився перший в світі магазин без кас, продавців і черг. Скануючі пристрої автоматично пробивають товар на виході і знімають гроші з рахунку.

 Це справжня революція. Всі масові професії - такі як касири, продавці, торгові посередники, мерчендайзери, складські працівники, навіть офіціанти - можна автоматизувати, а значить, з часом вони зникнують.

 Відділ організації профорієнтації Черкаського ОЦЗ

 

Читайте також

06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців

Популярні теми

Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]