Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Ротавірусна інфекція
  • Категория:
  • Автор:
    Зоя Гайван
  • Рейтинг:
    0.0/0

Ротавірусна інфекція - інфекційне захворювання, викликане ротавірусами є найбільш частою причиною діареї у дітей. Для цього захворювання властиво гострий початок, помірно виражені симптоми гастроентериту або ентериту, часте поєднання кишкового і респіраторного синдромів в початковому періоді хвороби. У зв'язку з тим, що ротавірус інфікує і пошкоджує клітини тонкого кишковика, тому його часто невірно називають «кишковим грипом», хоча ротавірус не має ніякого відношення до вірусів грипу. Основний механізм передачі ротавірусів - фекально-оральний: через забруднені руки, поверхні і речі. Можлива також передача крапельним шляхом при тісному контакті з інфікованим. Фекалії зараженої людини можуть містити більш 10 трильйонів вірусних частинок на грам, при цьому менше 100 частинок потрібно для передачі інфекції іншій людині. Можна віднести цю інфекцію і до «хвороб брудних рук». До п'ятирічного віку практично всі діти в світі переносять ротавирусну інфекцію. З кожним зараженням виробляється імунітет до даного типу вірусу, і наступні зараження цим типом протікають легше .

Збудник захворювання добре зберігається в навколишньому середовищі і виявляється в пробах води . Також добре переносить низькі температури. Захворювання зустрічається як спорадично, так і у вигляді епідемічних спалахів. Характер захворюваності носить чітко виражений сезонний характер. В Україні до 93% випадків захворювання відбувається в холодний період року (з листопада по квітень включно).Хвороба носить циклічний характер. В одному циклі виділяється інкубаційний період (1-5 доби), гострий період (3-7 діб, при важкому перебігу хвороби - більше 7 діб) і період одужання (4-5 діб).

Для ротавірусної інфекції характерний гострий початок - блювота, різке підвищення температури, пронос, часто дуже характерні випорожнення - на другий, третій день сіро-жовті та глинообразні. Кал і сеча дуже подібні за ознаками з симптомами гепатиту (світлий кал, темна сеча, іноді з пластівцями крові). Крім того, у більшості хворих з'являються нежить, почервоніння в горлі, вони відчувають біль при ковтанні. У гострий період відсутній апетит, спостерігається стан занепаду сил. Багаторічні спостереження показали, що найбільші спалахи захворювання виникають під час або напередодні епідемії грипу, за що воно отримало неофіційну назву - «кишковий грип».

Хвороба вважається дитячою, тому що організм дорослої людини більш захищений від ротавірусів. У дорослих вище кислотність шлункового соку .

У дорослого ротавірусна інфекція може проявлятися невеликим кишковим розладом, тому інфікована людина може не здогадуватися про те, що вона хвора. Часто захворювання протікає і зовсім безсимптомно. Зазвичай, якщо в сім'ї або в колективі є інфікований, то протягом 3-5 діб по черзі починають хворіти і інші. Після одужання перенесена хвороба не тягне за собою ніяких довгострокових наслідків. При достатньому догляді і адекватному лікуванні прогноз хороший. Після першого захворювання (як правило, в дитячому віці) в організмі з'являється стійкий імунітет. У дорослих з низьким рівнем антитіл симптоми захворювання можуть повторитися .

Щоб запобігти захворюванню потрібно дотримуватись санітарно-гігієнічних норм (дотримання правил особистої гігієни,миття рук, використання для пиття якісної та безпечної води).

Автор: Зоя Гайван

Помічник лікаря епідеміолога
Смілянське районне відділення ДУ ЧОЛС МОЗ України



Сміла-Інфо

Читайте також

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати

Популярні теми

Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]