- Категория:
- Рейтинг:0.0/0
18 травня у всьому світі відзначають День музеїв.
З нагоди цієї події відбулися святкові заходи в Смілянському краєзнавчому музеї, який в грудні цього року відзначатиме 50-річний ювілей.
Також в цей день святкували День вишиванки.
Гостей щиро зустрічала господиня – директор музею Вілентко Надія Анатоліївна. Вона ознайомила присутніх з історією свят та історією музею.
Цього дня експозиції музею ніби оживали. Екскурсовод Петрушевець Лариса Василівна нагадала присутнім історію нашого міста, розповіла про «золотий період» Смілянщини, який пов’язують з родиною Бобринських, їх внесок не лише в розбудову промисловості краю, а і в розвиток освіти, медицини, культури. Тому і подарувала Сміла світу плеяду визначних науковців, письменників, художників, музикантів, артистів різних жанрів.
Світлини експозиції « Культура нашого краю» на яких зображено сучасні колективи: народний аматорський хор ветеранів війни та праці, народний аматорський ансамбль козацької пісні «Заграва», учасник обласних, міжнародних фестивалів фольклорний колектив МБК «Намисто», ансамблі пісні « Родовід», «Вербиченька», нова театральна дитяча студія «Калейдоскоп», численні танцювальні колективи – підтвердження тому, що є чим пишатися Смілі і сьогодні.
Присутні з захопленням прослухали українську народну пісню «Вечір на дворі» у виконанні учня школи мистецтв, гітариста Стегнія Олександра.
Надзвичайно щирим і хвилюючим був виступ ветерана війни, учасника бойових дій, полковника Колісника Г.М. з піснею про ветеранів на фоні експозиції про другу світову війну. Глибоко зворушила присутніх пісня про героїзм сучасних захисників України у виконанні Анни Ярошенко та Аліни Кузьміної з якою вони виступали з аматорським колективом відділу культури безпосередньо на передовій у зоні АТО.
В цей день музей приємно здивував відвідувачів виставкою однотонних та різнобарвних, багатих та ніжних, вишитих квітами та геометричними візерунками стародавніх вишиванок з власного фонду. Про техніку вишивки розповіла керівник клубу «Народні ремесла», член спілки майстрів України Марина Філь. Сакральну геометрію стародавніх вишиванок ,відтворених на полотні, досліджували присутні разом з Скиданом Олексієм, знавцем таємних кодів предків. На завершення свята присутні переглянули фільм – спільний проект музею з відомим смілянським письменником, журналістом, фотокореспондентом Слєпцовським О.К. « Оживаюча старовина». Присутніх зі святом щиро привітали заступник міського голови Осейко Л.С. та керуючий справами Головченко О.Є.
Відділ культури виконавчого комітету Смілянської міської ради
Читайте також
Популярні теми
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.