Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Святкові заходи в Смілянському краєзнавчому музеї
  • Категория:
  • Рейтинг:
    0.0/0

18 травня у всьому світі відзначають День музеїв.
З нагоди цієї події відбулися святкові заходи в Смілянському краєзнавчому музеї, який в грудні цього року відзначатиме 50-річний ювілей.
 Також в цей день святкували День вишиванки.

Гостей щиро зустрічала господиня – директор музею Вілентко Надія Анатоліївна. Вона ознайомила присутніх з історією свят та історією музею.

Цього дня експозиції музею ніби оживали. Екскурсовод Петрушевець Лариса Василівна нагадала присутнім історію нашого міста, розповіла про «золотий період» Смілянщини, який пов’язують з родиною Бобринських, їх внесок не лише в розбудову промисловості краю, а і в розвиток освіти, медицини, культури. Тому і подарувала Сміла світу плеяду визначних науковців, письменників, художників, музикантів, артистів різних жанрів.

Світлини експозиції « Культура нашого краю» на яких зображено сучасні колективи: народний аматорський хор ветеранів війни та праці, народний аматорський ансамбль козацької пісні «Заграва», учасник обласних, міжнародних фестивалів фольклорний колектив МБК «Намисто», ансамблі пісні « Родовід», «Вербиченька», нова театральна дитяча студія «Калейдоскоп», численні танцювальні колективи – підтвердження тому, що є чим пишатися Смілі і сьогодні.
Присутні з захопленням прослухали українську народну пісню «Вечір на дворі» у виконанні учня школи мистецтв, гітариста Стегнія Олександра.

Надзвичайно щирим і хвилюючим був виступ ветерана війни, учасника бойових дій, полковника Колісника Г.М. з піснею про ветеранів на фоні експозиції про другу світову війну. Глибоко зворушила присутніх пісня про героїзм сучасних захисників України у виконанні Анни Ярошенко та Аліни Кузьміної з якою вони виступали з аматорським колективом відділу культури безпосередньо на передовій у зоні АТО.

 В цей день музей приємно здивував відвідувачів виставкою однотонних та різнобарвних, багатих та ніжних, вишитих квітами та геометричними візерунками стародавніх вишиванок з власного фонду. Про техніку вишивки розповіла керівник клубу «Народні ремесла», член спілки майстрів України Марина Філь. Сакральну геометрію стародавніх вишиванок ,відтворених на полотні, досліджували присутні разом з Скиданом Олексієм, знавцем таємних кодів предків. На завершення свята присутні переглянули фільм – спільний проект музею з відомим смілянським письменником, журналістом, фотокореспондентом Слєпцовським О.К. « Оживаюча старовина». Присутніх зі святом щиро привітали заступник міського голови Осейко Л.С. та керуючий справами Головченко О.Є.


Відділ культури виконавчого комітету Смілянської міської ради

Читайте також

06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС

Популярні теми

05.12.2023, 09:29
Ще одна автівка і дрон від нас. Плюсуємо допомогу нашим військовим, щоб вони мінусували ворога.
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]