Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
УЧНІ СМІЛЯНСЬКОГО РАЙОНУ – ЕКСПЕРТИ У ПИТАННЯХ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ДЕРЖАВНОСТІ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ
  • Категория:
  • Автор:
    Євгенія Гуртова
  • Рейтинг:
    0.0/0
Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.
О. Довженко

 23-25 березня 2017 року на базі Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького відбулася II Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція «Державотворчі процеси в Україні: через віки у XXI століття».
Смілянщину на ній представляли Писанка Леся (вихованка гуртка «Історик-дослідник» ЦДЮТ Смілянської районної ради, учениця 11 класу Носачівської загальноосвітньої школи I-III ступенів, керівник – Гуртова Є. В.), Громова Юлія (учениця 10 класу Костянтинівської спеціалізованої школи I-III ступенів, керівник – Громовий А. А.), Чернявська Тетяна (учениця 11 класу Березняківської загальноосвітньої школи I-III ступенів, керівник – Купець О. Д.), Лихолай Ксенія (учениця 10 класу Ташлицької загальноосвітньої школи I-III ступенів, керівник – Лихолай В. М. ).

Після урочистого відкриття конференції, пленарного засідання, на якому виступали такі знані дослідники як Корновенко С. В., Чабан А. Ю. та Масненко В. В. (викладачі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького), юні дослідниці почали працювати в секціях, захищаючи свої роботи.
Писанка Леся (робота «Громадсько-політична та наукова діяльність М. С. Грушевського») та Чернявська Тетяна (робота «Сергій Єфремов – «совість української нації»») працювали у секції «Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності».

Громова Юлія репрезентувала свою роботу «Крути – славні українські Фермопіли» у секції «Державотворчі процеси на території сучасної України від найдавніших часів до наших днів. Особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи».

Лихолай Ксенія (робота «Внесок родини Симеренків у становлення української науки і культури») була учасницею секції «Культура як духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу, становлення та розвитку державності на українських землях: зміст, форми та засоби духовної і матеріальної культури».

 Учасники та їх наукові керівники були нагороджені грамотами за активну участь у роботі Всеукраїнської конференції. Учні-досліднки із Смілянщини на високому науковому рівні презентували свої роботи, у яких висвітлено сутність державотворчих процесів на території нашої держави.

  Євгенія Гуртова,
керівник гуртка «Історик дослідник» ЦДЮТ

Джерело: Смілянська РДА

Читайте також

10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців

Популярні теми

Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]