Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
УВАГА! КЕРІВНИКАМ ПІДПРИЄМСТВ!
Щодо надання консультацій з питань заповнення таблиць звітів про нарахування єдиного внеску при поданні статистичної звітності підприємствами міста .

 Основним джерелом наповнення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру є звітність страхувальників.
Незважаючи на те, що функцію прийому звітності покладено на органи фіскальної служби, управліннями Пенсійного фонду України продовжується здійснюватись контроль за якістю наповнення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру.
Відповідно до покладених завдань органи Пенсійного фонду України надають консультації щодо заповнення таблиць 5, 6, 7, 8 додатка 4 та всіх таблиць додатків 5, 6, 7, а також консультації щодо виправлення помилок у звітності. Смілянське об’єднане управління Пенсійного фонду України Черкаської області надає найпоширеніші питання які виникають при заповненню звітності ЄСВ:

 1. Яким чином у таблиці 6 Звіту з ЄСВ слід відобразити суму компенсації за невикористану відпустку, яку виплачують працівникові під час звільнення?

Суму компенсації за невикористану відпустку потрібно відображати в одному рядку із зарплатою, нарахованою за місяць звільнення, тобто без виділення цієї суми окремим рядком.

2. Коли ставити ознаку «Неповний робочий час»?

Ознака «Неповний робочий час» (Реквізит 24 «Ознака неповного робочого часу» таблиці 6 Звіту з ЄСВ) проставляється у разі, якщо особа працює:

– неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на обумовлену кількість годин);

– неповний робочий тиждень (зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);

– у разі поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

3. Які відомості не зазначаються у звітному місяці?

Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця не можна зазначати у звітному місяці за майбутні та минулі звітні періоди, за винятком відпустки, відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і випадків поновлення на роботі особи за рішенням суду.

4. Як відобразити коригування додаткової бази нарахування єдиного внеску?

Коригування додаткової бази нарахування єдиного внеску в таблиці 6 Звіт з ЄСВ потрібно показувати у разі, якщо помилку допущено в місяцях, починаючи з травня 2015 року. До цього місяця форма Звіту з ЄСВ не передбачала відображення додаткової бази і нарахованого на неї єдиного внеску в таблиці 6. Тому виправлення додаткової бази нарахування до травня 2015 року відображається тільки в таблиці 1 Звіту з ЄСВ. Таке можливо, якщо помилково визначено/не визначено суму додаткової бази нарахування. В такому разі необхідно визначити додаткову базу нарахування за минулий звітний період та донарахувати єдиний внесок. Коригування необхідно відобразити в таблицях 1 і 6 Звіту з ЄСВ.

Якщо у звітному місяці виникає потреба нараховувати єдиний внесок з додаткової бази нарахування, щодо працівника в таблиці 6 Звіту з ЄСВ необхідно заповнити два рядки:

– у першому рядку вказується фактична база нарахування єдиного внеску;

– у другому рядку вказується сума додаткової бази нарахування – різниця між фактичною базою нарахування єдиного внеску і розміром мінімальної заробітної плати.

Код типу нарахування «13» застосовується тільки в звітному місяці за звітний період. У разі донарахування сум до мінімальної заробітної плати за минулий період донарахування відображається з кодом типу нарахування «2». При цьому в таблиці 1 обов’язково потрібно зазначити зміст помилки (наприклад, донарахування сум до мінімальної заробітної плати за … місяць … рік).

5. Як відобразити в Звіті з ЄСВ суми відпускних та лікарняних?

Суми, нараховані за дні щорічної та додаткової відпустки, вносяться до графи «Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця) з відображенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на дні відпустки цього місяця, з кодом типу нарахування «10». Суми, що припадають на дні відпустки наступних місяців, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках з кодом типу нарахувань «10».

«Перехідні» лікарняні та декретні відображаються в окремих рядках з кодами категорій застрахованої особи, визначених у додатку 2 до Порядку.

Реквізит 15 таблиці 6 додатку 4 Звіту з ЄСВ «Кількість днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом календарного звітного місяця» заповнюється одним значенням у одному рядку, що відповідає звітному. За наявності декількох рядків по одній застрахованій особі реквізит 15 зазначається лише в одному, а саме в тому в якому зазначаються дані про суми заробітної плати (за їх наявності). Реквізит 15 не може зазначатися у звітному місяці за майбутні звітні періоди.

Наголошуємо! Реквізит 19 «Ознака наявності трудової книжки», Реквізит 20 «Ознака наявності спец стажу» та Реквізит 24 «Ознака неповного робочого часу» в усіх рядках по одній застрахованій особі заповнюється однаково.

Інформацію надає начальник відділу адміністрування,
супроводження інформаційних систем,
електронних реєстрів та захисту інформації
Смілянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області,
Оксана Постьова.
 

Популярні теми

Публікації

12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]