Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу випробувального центру Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи від 15 липня 2018 року № 007908 м.п.м./18 підтверджено діагноз на африканську чуму свиней.
Відповідно до звіту Головним управлінням Держпродспоживслужби в Черкаській області проводяться заходи з ліквідації захворювання відповідно до вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.03.2017 за № 432/30300.
Про новий спалах африканської чуми свиней у Балаклеї говорить і начальник районного управління Держпродспоживслужби МИКОЛА ЩЕРБАКОВ
–14 липня в районне управління Держпродспоживслужби звернулася жителька Балаклеї, котра повідомила, що у її домашньому господарстві п’ять днів хворіє двоє восьмимісячних поросят, але лікування не дає належного ефекту. Тож фахівці провели відбір крові від хворих свиней та направили аналізи до Черкаської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби України. За результатами досліджень антитіл до вірусу африканської чуми свиней (АЧС) не виявлено.
Наступного дня одна тварина загинула, а другу, на вимогу власників, було евтаназовано. Також було відібрано патологічний матеріал та направлено до випробувального центру Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи Києва. Відповідно до цієї експертизи, після проведення полімерно-ланцюгової реакції, виявлено ДНК вірусу АЧС.
Тож рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, оголошено домоволодіння жительки Балаклеї неблагополучним по африканській чумі свиней, а саме село визначено зоною захисту, в якій необхідно провести облік всього наявного свинопоголів’я під особистий підпис власників та провести вилучення і знищення всіх свиней на території села Балаклея.
Водночас села Текліно та Костянтинівку визначені зоною нагляду, де необхідно провести облік свинопоголів’я та здійснювати спостереження за їх клінічним станом.
Можливим джерелом занесення вірусу на територію домоволодіння стало згодовування незнезаражених харчових відходів з власної кухні.
Тож Держпродспоживслужба нагадує, що вірус АЧС вражає тільки свиней, смертність становить 80 – 100 %, але свині, які перехворіли, пожиттєво є вірусоносіями. Тому необхідно виконати всі заходи з метою недопущення розповсюдження цього захворювання.
Популярні теми
Публікації
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.