Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
ДНІПРОВСЬКА ВОДА ЗАБРУДНЕНА ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ ТА ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ
У природних водах органічні речовини формуються під впливом багатьох факторів: це результат природних біохімічних процесів, а також надходження до води значної кількості промислових та господарсько-побутових стічних вод. А загальне уявлення про насиченість води органічними сполуками оцінюється за комплексним показником біхроматної окислюваності води.

Про це розповідає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За його словами, якщо цей показник перевищує 15 мг О2/дм3, то така вода вважається брудною і потрапляння її до організму людини, наприклад, під час купання у річці принесе шкоду.

Адже забруднена органічними сполуками вода може негативно вплинути на печінку, нирки, нервову та імунну системи. Лабораторією гідрометеослужби у пробах води, відібраних у Дніпрі біля Черкас впродовж другого кварталу були визначені значення біхроматної окислюваності води в межах від 23,0 до 35 мг О2/дм3, тобто перевищено допустиме значення більше ніж у 1,5 рази.

Також поверхнева вода в акваторії річки продовжує бути забруднена важкими металами, фенолами та сполуками азоту вище допустимих норм рибогосподарського призначення. У порівнянні з 1 кварталом цього року у фоновому створі концентрації марганцю зросли у 4 рази і перевищили критерій високого забруднення води – 10 ГДК.

А середні концентрації хрому шестивалентного знаходяться на рівні 4,0 ГДК , фенолів – 3,0 ГДК, азоту нітритного – 1,1 ГДК, заліза загального – 2,0 ГДК, міді – 4,0 ГДК, цинку – 1,7 ГДК.

Популярні теми

Публікації

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]