Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
ЯК ЗНАЙТИ СВОЄ ПОКЛИКАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕСТІВ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ?
Що таке тести з професійної орієнтації?

Це комплекс вивчення особливостей та психологічних якостей людини. Тест спрямований на виявлення індивідуальних здібностей та можливостей. Знаючи це, можна обирати найбільш підходящу професію.

Кому вони потрібні?

Тести з професійної орієнтації важливі для старшокласників, які обирають професію, та для дорослих, які хочуть змінити фах.
Шо таке профорієнтація та soft skills?

Профорієнтація дозволяє зрозуміти, який вид професійної діяльності Вам більше підходить; допомагає оцінити власні здібності, інтереси, можливості та усвідомлено обрати майбутню професію; оцінити власний потенціал та розробити стратегію кар’єрного зростання.

Soft Skills (з англ. "м’які навички") - непрофесійні базові соціальні навички. Їм зазвичай не навчають в школі та в університеті, але вони за даними міжнародних досліджень складають до 80% усішності людини. Це комунікабельність, лідерські навички, вміння працювати в команді, критичне мислення, тайм-менеджмент, стресостійкість та багато інших.

Де знайти тести з професійної орієнтації?

Вони є на головній сторінці Державної служби зайнятості. Спершу потрібно зареєструватися, бо тести доступні тільки для зареєстрованих користувачів. Далі -під стрічкою меню та вкладок, у правому куту екрану знаходиться жовта кнопка. Вона так і називається: «Пройти тестування. Професійна орієнтація громадян». Клікнувши на неї користувач потрапляє на платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри.

Потрапити на цю платформу можуть і безробітні зі свого персонального кабінету. Для цього у меню «Громадянам» потрібно обрати «Професійна орієнтація» - «Платформа профорієнтації»

І от коли ви зайшли на сторінку платформи, бачете наступну рекомендацію: «На проходження кожного тесту дається тільки одна спроба та обмежений час. Радимо уважно читати інструкції до тестів. Тест зараховується тільки, якщо Ви надали відповіді на всі запитання. Пройти тест повторно Ви зможете через 90 днів. За цей час, ми сподіваємось, Ви згідно з рекомендаціями, попрацюєте над розвитком власних навичок та отримаєте інші результати тестування.»

Гортаєте стрічку до розділу тестування і клікаєте на кнопку «всі тести». Обираєте цікавий для Вас тест.

Які є тести на сайті Державної служби зайнятості?

Наразі запропоновано такі тести: «Загальні розумові здібності», «Аналітичні здібності», «Здатність до логічного мислення», «Стресостійкість та адаптивність», «Здатність до командної роботи», «Ваш емоційний інтелект EQ», «Яка сфера діяльності Вам підходить», «Комунікативні та організаторські здібності», «Схильність до підприємницької діяльності», «Орієнтація на результат чи процес».

Щоб визначити свою профорієнтацію, ми радимо пройти тести: «Професійна мотивація», «Структура інтелекту», «Психологічні властивості особистості». Решта тестів – для визначення soft skills.

Що робити тим людям, які з якихось причин не мають змогу пройти онлайн тестування?

Ми запрошуємо цих людей у комп’ютерний клас центру зайнятості. Так ви маєте можливість отримати додатково консультацію фахівців з професійної орієнтації.

Де краще проходити тестування: зі свого гаджета де зручно чи у центрі зайнятості?

Звичайно, краще проходити тестування у центрі зайнятості, адже, як бонус, з Вами працюватиме консультант з професійної орієнтації.

Для старшокласників щотижня проводяться уроки-семінари з професійної орієнтації, під час яких можна і потрібно проходити таке тестування у класі центру зайнятості. Фахівці проводять реєстрацію учня та консультують щодо необхідних тестів чи відповідей на питання.

Фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості бажають Вам знайти своє покликання. Ми робимо все для того, щоб це було зручно та комфортно для Вас. Успіхів!

Ангеліна Хоменко, фахівець СМРЦЗ

 

Популярні теми

23.05.2019, 15:15
Смілянські поліцейські затримали «ворожку» з Миколаївщини, яка ошукала жительку Сміли
17.05.2019, 09:44
На Смілянщині вшановували дату народження одного із корифеїв української літератури Тодося Осьмачки
17.05.2019, 09:29
КП "ВОДГЕО": ВСЕ, ЩО ЗАПЛАНУВАЛИ В ПЕРШОМУ КВАРТАЛІ, ВИКОНАЛИ
17.05.2019, 08:49
Смілянські школярі серед переможців конкурсу проектів з інформатики «Весела наука»

Публікації

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]