Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Які повістки можуть вручати черкащанам
Громадянам України, які підлягають мобілізації, можуть вручати чотири види повісток.

Повістка для уточнення даних

Уточнення військово-облікових даних для оновлення інформації про склад сім’ї та стан здоров’я призовників, і військовозобов’язаних в першу чергу. Уточнюватися можуть також відомості про місце роботи тощо.

Повістка на медкомісію

Ця повістка за підписом військового комісара зобов’язує призовника пройти медичне обстеження. У результаті обстеження видається документ з висновком військово-лікарської комісії про придатність чи непридатність до військової служби.

Повістка на призов до ЗСУ

Вручення цієї повістки передбачає виклик до військового комісаріату для призову на строкову службу. Неявка за цією повісткою може спричинити відповідальність за ст. 335 Кримінального кодексу України (ухилення від строкової служби).

Повістки для призову в армію, без попереднього виклику на медогляд, на практиці зустрічаються досить часто навіть у мирний час, однак медкомісія все одно проводиться обов’язково.

Повістка прибути на призовну дільницю

Це може бути повістка “з’явитися з речами”, що не означає негайну відправку до війська, повістка “пропоную” та “наказую” чи мобілізаційний припис. Останній вручається військовозобов’язаному після проходження медкомісії, за умови визнання придатним до служби в армії, й зобов’язує громадянина з’явитися на призовний збірний пункт протягом 12-24 годин після оголошення мобілізації (загальної або часткової).

Повістку можуть вручити особисто в руки, за місцем проживання чи роботи. За повістку можуть розписатися батьки, дружина, родичі. Також її можуть залишити у дверях, кинути до поштової скриньки. У такому разі повістка буде непідписаною.

Покарання за неприбуття до військкомату за непідписаною повісткою буває як адміністративне (ст. 210 КУпАП), так і кримінальне (стаття 335 КК).

Якщо повістку кидають до поштової скриньки чи засовують у двері, чи настане кримінальна відповідальність – залежить від наявності доказів, чи інших викликів, як то, наприклад, чи був телефонний дзвінок з військкомату, який записувався на диктофон.

Популярні теми

01.07.2022, 12:33
З 1 ЛИПНЯ В УКРАЇНІ ЗБІЛЬШЕНО РОЗМІР ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ
01.07.2022, 12:36
РОЗПОЧАВСЯ ПРИЙОМ ЗАЯВ ДО КОЛЕДЖІВ ПІСЛЯ 9 КЛАСУ

Публікації

12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]