Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Кабмін затвердив нову методику нормативної грошової оцінки земель. Що це дасть громадянам і територіальним громадам

Уряд ухвалив історичну для земельних відносин постанову, яка регламентує нову уніфіковану методику затвердження нормативної грошової оцінки (НГО) землі. 

До цього діяли три різні методики та види НГО для різних категорій земель, затверджені ще в 1995, 2011 та 2016 роках. Показники оцінки мали значні диспропорції між собою у часі та в просторі. Громадяни, органи місцевого самоврядування були змушені формувати й погоджувати три різних види технічної документації, адже без НГО не можна ні сплатити земельний податок, ні продати земельну ділянку. 

Відтепер усе зведено в одну методику. І Рада кожної територіальної громади зможе затвердити НГО відразу для всіх земельних ділянок усіх категорій та форм власності на всій своїй території за зрозумілими й прозорими процедурами. Документація з НГО буде у формі електронного документа, а дані про НГО земельних ділянок вноситимуться до Державного земельного кадастру і будуть доступні всім. При цьому уже погоджена раніше технічна документація з НГО зберігатиме чинність доти, поки місцева влада не погодить нову. 

Відтепер НГО земельних ділянок визначається так: площа земельної ділянки, що підлягає оцінці, множиться на норматив капіталізованого рентного доходу на одиницю площі та коефіцієнти, які враховують:

  • розташування громади в межах зони впливу великих міст, 
  • курортно- рекреаційне значення населених пунктів, 
  • розташування громади в межах зон радіаційного забруднення, 
  • місцерозташування,
  • цільове призначення земельної ділянки, 
  • особливості використання земельної ділянки;
  • індексацію оцінки земель.

«Іншими словами, ця уніфікована методика орієнтована на розвиток ринкових земельних відносин і не призведе до будь-яких катаклізмів в оподаткуванні земель чи збільшення податків. Нарешті громади можуть самі встановити справедливість в оподаткуванні земель на своїй території. Тому ця постанова – ключ для територіальних громад у повномасштабному проведенні НГО всіх земель, що розташовані на їх територіях. Це ще один важливий крок у впровадженні земельної реформи», – говорить Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Популярні теми

Публікації

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]