Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
КОНТРОЛЬ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ
З метою забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю в частині запровадження рівня мінімальної заробітної плати, захисту прав громадян, пов'язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями і найманими працівниками розпорядженням міського голови від 14.04.2017 № 52р утворено міжвідомчу робочу групу з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

На засіданні, що відбулося 30.11.2017 року обговорювавлись питання виконання рішень уряду щодо недопущення виплати заробітної плати працівникам меншої законодавчо-встановленого мінімального розміру, збільшення рівня мінімальної заробітної плати, недопущення скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час. На засідання було запрошено 5 керівників підприємств, які виплатили в вересні 2017 року працівникам заробітну плату менше мінімального рівня за даними Смілянського об’єднаного управління пенсійного Фонду України Черкаської області. Присутніх керівників заслухано, надано роз’яснення щодо дотримання чинного законодавства з оплати праці та правильності подання статистичних звітів. Заслухано представника КП «ВодГео» про стан запровадження мінімальної заробітної плати на підприємстві .

Також, відпровідно до оперативної інформації Смілянської ОДПІ станом на 01.11.17 виявлено та зареєстровано 770 найманих працівників, легалізовано доходу в сумі 3758,5 тис.грн., додатково надійшло ПДФО – 676,5 тис.грн., ЄСВ – 826,9 тис.грн. Протягом звітного періоду проведено 421 протокольна бесіда з питань збільшення виплат заробітної плати, збільшено фонд оплати праці на суму 7087,6 тис.грн., додатково надійшло ПДФО – 1275,7 тис.грн. Протягом 9 місяців 2017 року створено 261 нове робоче місце.

За даними Смілянського міськрайонного центру зайнятості з початку року працевлаштовано 968 безробітних.

Кількість застрахованих осіб, рівень оплати праці яких у вересні 2017 року не перевищував мінімального встановленого законодавством розміру, зменшилась на 472 особи (54,8%) порівняно із січнем 2017 року, середньообласний показник 55,7%.

Кількість застрахованих осіб, які працювали неповний робочий час та виконували роботи за угодами цивільно-правового характеру складає 1635 осіб (14,6 % від загальної кількості найманих працівників):

- у порівнянні з січнем 2017 року кількість осіб, які працювали неповний робочий день, у вересні 2017 року зменшилась на 163 особи, а у порівнянні з попереднім місяцем поточного року збільшилась на 48 осіб.

Зменшення кількості найманих працівників, які оформлені на умовах неповного робочого часу, вказує на детінізацію заробітних плат страхувальниками.

Рішенням комісії рекомендовано Смілянському об’єднаному управлінню Пенсійного фонду України Черкаської області, Смілянській ОДПІ, продовжити роботу щодо здійснення контролю за показниками виплати заробітної плати менше мінімального рівня на підприємствах міста. Керівників та головних бухгалтерів підприємств міста зобов’язано з відповідальністю відноситись до оформлення трудових відносин та недопускати виплати заробітної плати працівникам меншої законодавчо-встановленого мінімального розміру.

Популярні теми

Публікації

10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]