У Черкасах в інфекційній лікарні 47 пацієнтів. Із них восьмеро дітей, підозра на коронавірус – у п'яти пацієнтів, повідомив головний лікар Черкас Олег Стадник.
– Які діагнози? ГРВІ – троє, грип – дев’ять осіб, пневмонія – дев’ять (один пацієнт важкий). Підозра на коронавірус – пять пацієнтів, – зазначив Олег Стадник. – Я вже акцентувався, що на пневмонії різного генезу люди хворіють протягом року. Так, лише з початку цього року за оперативними даними на різні пневмонії захворіло 398 людей. Але до пневмоній. Захворіло 150 дітей – жодного летального випадку. Захворіло 154 дорослих людини молодших 60-ти років, померло п'ять. Понад 60 років захворіли 94, з них дев’ять смертельних випадків. Тобто, на жаль помирає кожен десятий. І це без коронавірусу... Найбільша загроза смертей від пневмоній – люди літнього віку. Куди вони йдуть, їдуть, спішать , коли оголошений карантин – до цього часу не зрозуміло.
В Україні, за інформацією МОЗ, станом на вечір 18.03.2020 лабораторно підтверджено 16 випадків захворювання на COVID-19.
За результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 16 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (2), Донецька (1) області та м. Київ (2).
Отримано пацієнтів 51 та 103 контактні особи. За даними регіональних лабораторій протестовані за сьогодні методом ПЛР 6 зразків, всі негативні.
Вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України досліджує не лише зразки людей, яким встановлено підозру, а і встановлених контактних осіб.
Загалом вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України дослідила більше 640 зразків.
Більшість людей, що хворіють на новий коронавірус, переносять його, як звичайний ГРВІ. Власне, ця хвороба і є ГРВІ, але викликана невідомим раніше збудником.
Так, Всесвітня організація охорони здоров'я оцінює летальність від COVID-19 на рівні 3,4%. Але варто пам'ятати, що для 96,6% хворих ця недуга не матиме таких наслідків.
Щоб захистити себе:
- Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.
- Не торкайтеся свого обличчя, зокрема очей, носа та рота.
- Термічно обробляйте продукти. Не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.
- У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.
Пам’ятайте! Звичайне миття рук попереджає зараження не лише новою коронавірусною інфекцією, а й низкою інших небезпечних захворювань. Мити руки варто 20 — 40 секунд теплою водою з милом або обробити антисептиком, вміст спирту в якому не менше 60%.
Медична маска не захищає від зараження вірусами. Носити її повинні лише люди із симптомами респіраторних захворювань, медпрацівники та особи, що доглядають за хворими.
В Україні станом на вечір 18.03.2020 лабораторно підтверджено 16 випадків захворювання на COVID-19.
Підготувала Сніжана Калюжна
Фото ілюстративне з відкритих джерел
Популярні теми
Публікації
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.