Очистка лісових ділянок під час заготівлі деревини– проміжний, але не менш важливий етап лісогосподарських робіт. Від якості виконання цих завдань напряму залежить, насамперед, естетична привабливість лісу.
Технологічний процес візуально легкий, однак, насправді, вкрай трудомісткий. Працівники мають ретельно зібрати порубкові рештки та окучити їх для подальшого перегнивання, і ні в якому разі не для спалювання.
Тобто, завдання лісівників – не лише забрати із ділянки ділову чи дров’яну деревину, а й забезпечити порядок на місці порубки.
Окрім окучування, як методу очищення ділянок, існує такий, як розкидання по площі, але він використовується здебільшого на рубках догляду: на освітленні, прочищенні, іноді на прорідженні.
Збір гілля, кори та інших порубкових залишків допомагає уникнути захаращення лісу – основна перевага окучування.
На ділянці, де щойно завершилися порубкові роботи, також є сортименти – якісна заготівельна деревина, яка потребує подальшого трелювання.
Смілянські лісівники виконують усі лісогосподарські роботи згідно з вимогами та планами. В середньому за рік раніше згадані роботи здійснюються на площі 1200 га, що, до прикладу, дорівнює 950 футбольним полям, інформують у Смілянському лісгоспі.
Популярні теми
Публікації
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.