Восени більшість господарів розпочинають прибирання присадибних ділянок. Люди позбавляються сухостою, але нажаль найчастіше застарілим та небезпечним способом – спалюванням. Вогонь або тління сухостою нерідко, зокрема, можуть призвести до пожежі сусідніх будівель, споруд тощо.
Про це інформує прес-служба ПАТ «Черкасиобленерго».
ПАТ «Черкасиобленерго» нагадує: пожежі біля електричних підстанцій, трансформаторних підстанцій, а особливо в охоронних зонах ліній електричної передачі, можуть призвести до припинення електропостачання та завдати значних збитків. Щоб запобігти пожеж, в охоронних зонах ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
– розпалювати вогнища, палити, кидати непогашенні сірники або недопалки;
– розміщати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо);
– складувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;
– розміщати звалища різних горючих і хімічнонебезпечних відходів.
Також правилами пожежної безпеки забороняється зберігання висушеної трави не тільки на території електричної підстанції та енергетичного підприємства, а і навколо них на відстані ближче 100 м.
По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона вважається – на відстані 3 м від огорожі або споруди.
Щоб захистити електромережі від пожеж, ПАТ «Черкасиобленерго» регулярно проводить позапланові інструктажі персоналу, який обслуговує електроустановки, технологічне та інженерне обладнання тощо. Також Товариство тримає на ретельному контролі стан пожежної безпеки на об’єктах та справність засобів пожежогасіння.
У ПАТ «Черкасиобленерго» наголошують – спалювання трави є дуже небезпечними діями, які можуть призвести до значних небажаних наслідків та адміністративної або кримінальної відповідальність.
Тож, ПАТ «Черкасиобленерго» закликає громадян відмовитися від практики спалювання сухостою, адже це не лише призводить до правопорушення, а й несе суттєву шкоду довкіллю та, як наслідок, загрозу життю та здоров’ю людей.
У разі виявлення загоряння в охоронних зонах ліній електропередачі або на іншому об’єкті енергетики негайно повідомте за телефоном “101” пожежно-рятувальний підрозділ або зверніться за багатоканальними номерами кол-центру ПАТ «Черкасиобленерго»
Популярні теми
Публікації
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.