Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
На Черкащині перевіряють підприємства на дотримання законодавчих норм щодо виплати мінімальної заробітної плати
Дотримання вимог законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати робітникам тримають на контролі в області. За липень вдалося зменшити рівень оплати праці, нижчого від встановленого законом мінімуму, на 45 %. На цьому наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль під час чергового засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

 Загалом, згідно з інформацією Пенсійного фонду області, за липень підвищили рівень оплати праці до мінімального для майже 6,8 тисяч черкащан. Однак нині найнижчі темпи зі встановлення визначених законом розмірів мінімальної зарплатні спостерігаються на підприємствах, установах та організаціях міста Черкаси, Звенигородського, Кам’янського та Корсунь-Шевченківського районів.

 – Забезпечення дотримання встановлення та виплати мінімального розміру заробітної плати для працівників Черкащини – одне з найголовніших завдань для кожного керівника району чи міста області, – наголосив Віталій Коваль. – Тим більше, що на місцях є ресурс, аби забезпечити виплату заробітної плати, встановленого державою. Роботу з моніторингу ситуації з підвищення мінімальної заробітної плати проводимо спільно з Пенсійним фондом області, управлінням Держпраці, фіскальною службою, що дозволяє побачити ситуацію комплексно. Загалом протягом року на Черкащині проведено понад 740 перевірок щодо дотримання законодавства про працю, зокрема й нарахованої працівникам заробітної плати, та проведено більше 180 інспекційних відвідувань.

Нині ж в області лишається актуальним питання введення посад інспекторів з дотримання законодавства про працю в районах, містах та об’єднаних територіальних громадах Черкащини, відзначив посадовець. Так, від початку року до профільного управління надійшло майже 100 звернень громадян щодо недотримання законодавчих норм про працю, які потребували вирішення на місцях.

– Це – питання захисту прав усіх працюючих, – зауважив Віталій Володимирович. – Виконавча ж влада має надати можливість вирішувати громадянам свої трудові проблеми, у разі виникнення, а не лишати напризволяще. Райони та міста мали провести роботу щодо введення посад інспекторів Держпраці, зокрема і в ОТГ. На сьогодні це питання майже остаточно врегулювали у Білозірській та Єрківській тергромадах. Тамтешні інспектори вже очікують посвідчення від Держпраці. Втім лишається низка питань до міст обласного значення, зокрема й Черкас.

В обласному центрі розглядають можливість створення окремого структурного підрозділу, який би опікувався вирішенням «трудових» питань громадян та слідкував би за дотриманням законодавства про працю в місті.

 Прес-служба ОДА

Популярні теми

Публікації

06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]