Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
На Черкащині відмовились перейменовувати вулицю на честь казкаря Діда Панаса
У селі Здобуток Тальнівської громади на Черкащині місцеві жителі категорично відмовилися перейменовувати вулицю Федора Дубковецького на Петра Весклярова – місцевого уродженця, більш відомого під іменем казкаря Діда Панаса.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Топонімічна комісія Тальнівської міської ради запропонувала жителям вулиці Дубковецького в селі Здобуток кілька варіантів перейменування. Вони зупинилися на назві Зоряна, відкинувши пропоновані альтернативні назви Петра Весклярова та Тараса Шевченка.

«Спочатку жителі взагалі не хотіли перейменовувати вулицю. Хотіли залишити назву імені Дубковецького. Однак їм було категорично сказано, що оскільки колишній голова колгоспу «Здобуток Жовтня» Федір Дубковецький, який воював зі зброєю проти Української держави в 1918-21 роках та був членом ЦК КПУ, підпадає під закон про декомунізацію, то вулиця буде перейменована в будь-якому разі. Зваживши на це селяни самі запропонували назву Зоряна. При цьому категорично відкинули назви Весклярова і Шевченка», – розповів кореспонденту агентства топонімічної комісії Тальнівської міської ради Юрій Свідерський.

За його словами, міська рада звернулася до працівників місцевого краєзнавчого музею, аби ті запропонували альтернативні Дубковецькому назви.

«Музейники запропонували кілька варіантів: вулиця Тараса Шевченка, вулиця Петра Весклярова та вулиця Одайська. Річ у тім, що на місці села колись стояв хутір Одая. Однак люди знайшли в словнику Грінченка, що одая означає загін для худоби й стали протестувати ще сильніше. Взагалі відмовилися від якихось прізвищ», – повідомив Свідерський.

Депутат міської ради Ростислав Пироженко, який живе на цій скандальній вулиці, зазначив: «Здається, варіант із назвою Весклярова не набрав жодного голосу підтримки. Шевченко – кілька. Люди аргументували це тим, що невідомо що буде далі й чи не доведеться вулицю знову перейменовувати. Думаю, це через брак інформації й просвітницької роботи».

Петро Вескляров народився саме в Здобутку. Виступав на сцені місцевого самодіяльного театру. У 1929 році отримав запрошення до Черкаського робітничо-селянського театру. З 1946 року працював у Волинському музично-драматичному театрі. Славу здобув як ведучий улюбленої програми для дітей Дід Панас із «Вечірньої казки», яку вів із 1964 по 1988 роки. Помер 5 січня 1994 року.

Популярні теми

Публікації

12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]