Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
На захисті прав дитини
Законом України “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” визначено, що на службу у справах дітей покладається здійснення контролю щодо забезпечення соціального захисту малолітніх та неповнолітніх, координація зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності у вирішенні вказаних питань.

 Прийняті районні програми та вжиті заходи націлені на покращення становища кожної конкретної дитини, створення сприятливих умов для її розвитку, навчання, виховання; якісний соціально-правовий захист дитини, яка залишилась без батьківського піклування та перебуває в складних життєвих обставинах; збереження для дитини біологічної родини; максимальне влаштування посиротілих дітей в сімейні форми виховання на основі комплексної оцінки її потреб; дотримання принципу родинного походження при влаштуванні дітей; забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після повернення їх з-під опіки, піклування, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, державного інтернатного закладу.

Для погодженого вирішення питань по захисту прав дітей в райдержадміністрації утворено комісію з питань захисту прав дитини та координаційну раду з питань злочинності та правопорушень серед неповнолітніх. Протягом 2018 року на їх засіданнях прийнято 36 рішень. Складено 44 акти обстеження житлово-побутових умов проживання дітей в сім’ях. На усному прийомі надано консультацію 55 громадянам. В судових інстанціях з початку року захищаються права 12 дітей району.

За даними Головного управління статистики у Черкаській області станом на 17.01.2018 в Смілянському районі, включаючи Ротмістрівську ОТГ, проживає 5 567 дитячого населення. Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 63 особи, з них 25 дітей-сиріт, 38 – позбавлених батьківського піклування. Дітей-інвалідів - 105 осіб. Опікунських сімей – 46, в них 56 дітей. Прийомних сімей – 6, в них 7 дітей. Сімей усиновлювачів – 11, в них 12 дітей.

Під соціальним захистом перебуває 92 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, первинного обліку. Влаштування в сімейні форми посиротілих дітей району склало 96,7 відсотків. Цей показник впродовж останніх трьох років вищий від середньо обласного показника.

Станом на 01.06.2018 року в районі без батьківського піклування залишилось 3 дітей. Внаслідок позбавлення батьків батьківських прав - 2 дітей, одна дитина посиротіла. В сімейні форми виховання (опіка) дітей влаштовано стовідсотково.

Громадянами України у 2017 році усиновлено 4 дітей. Питання щодо зменшення в районі дітей, позбавлених батьківського піклування, та максимальна передача таких дітей до сімейних форм виховання є пріоритетними та першочерговими.

Забезпечується повне внесення та своєчасне поновлення інформації у Єдиному електронному банку даних (ЄІАС «Діти») про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Інформація стосується 210 осіб.

В 58 неблагополучній сім’ї проживає 137 дітей. До обліку дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, внесено 31 дитину по причині невиконання батьківських обов’язків. Профілактична робота на подолання складних життєвих обставин в сім’ях проводиться постійно. Обстежено 44 сім’ї, в ній 60 дітей.

Дієвою формою профілактики дитячої бездоглядності та злочинності є проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці». Протягом звітного періоду проведено 24 рейди. Попереджено 11 батьків щодо відповідального ставлення до виконання батьківських обов’язків. З підстав складних життєвих обставин в комунальний заклад “Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей” направлено 3 дітей, які продовжують в ньому перебувати. В комунальному закладі «Черкаський обласний спеціалізований будинок дитини» з підстав СЖО перебуває 4 дітей, з яких протягом I кварталу влаштовано 1 малюка.

За неналежне виконання батьківських обов'язків до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП притягнуто 4 особи. До суду направлено 2 позовні заяви про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів 2 батьків стосовно 3 дітей. Всього на розгляді у Смілянському міськрайонному суді перебуває 4 вищезазначені справи щодо 4 батьків стосовно 9 дітей.

Багато треба ще зробити, щоб життя наших дітей було щасливим. В сучасних умовах проголошеної Росією війни необхідно забезпечити право кожної дитини, в якій би сім’ї вона не зростала, захист її прав та законних інтересів на всіх рівнях , в усіх інстанціях.
 

Популярні теми

05.02.2019, 20:05
ШКОЛЯРКА ІЗ СМІЛЯНЩИНИ СТАЛА ПРИЗЕРОМ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ВИНАХІДНИЦЬКИХ І РАЦІОНАЛІЗАТОРСЬКИХ ПРОЕКТІВ
12.02.2019, 08:32
У Смілі ледве не згорів магазин
12.02.2019, 08:39
ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ
12.02.2019, 09:01
Розмір лікарняних через нещасні випадки та профзахворювання зріс на 30,4%

Публікації

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]