Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Не хабар, а сприяння підприємництву: Смілянський суд виправдав поліцейського
Колегія суддів Смілянського міськрайонного суду, за головуванням суді Васильківської Тетяни Валеріївни, винесла виправдувальний вирок у справі майора поліції Нечипоренка Артема Петровича, що підозрювався у отриманні неправомірної вигоди в розмірі 3 тис грн за непершкоджання господарської діяльності.

 Як випливає з тексту вироку, 3 жовтня 2016 року старший оперуповноважений в особливо важливих справах управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Нацполіції нібито почав перевірку економічної діяльності місцевого підприємця, що здійснював реалізацію кавунів. За нескладання адмінпротоколу по фактами виявлених порушень правоохоронець вимагав з ділка 3 тис грн хабаря. Останній погодився на таку пропозицію та в той же день передав Нечипоренку 2 тис грн, решту пообіцяв згодом, - повідомляє Сміла-Інфо з посиланням на «Інфоміст».

 Проте наступна зустріч ділка з майором поліції відбулась вже під наглядом працівників управління внутрішньої безпеки національної поліції України. Після отримання у власному автомобілі невистачаючої 1 тис грн. Нечипоренко і був затриманий колегами за підозрою в скоєнні злочину передбаченого статтею частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України, а саме отримання неправомірної вигоди.

У поясненнях слідству постраждалий підприємець розповів, що на початку жовтня минулого року до нього дійсно звернувся обвинувачуваний з претензією через те, що не зміг напередодні придбати кавун. Продавець вибачився за цей прикрий інцидент, проте отримав погрози про притягнення до адміністративної відповідальності через відсутність реєстрації як фізичної особи-підприємця. Вже через годину після цього в службовому кабінеті майора Нечипоренка він нібито і залишив 2 тисячі гривень та направився до місцевої реєстраційної служби, здійснювати первину реєстрацію себе як ФОПа.

За версією ж самого правоохоронця, події розгортались трохи по-іншому. Дійсно він напередодні "перевірки" разом з дружиною та малолітньої дитиною протягом 20 хвилин не зміг придбати омріяну ягоду та замість змістовних пояснень від продавця отримав нецензурну лайку. Помста, як то кажуть, подається холодною, тому він вже за декілька днів проїжджаючи повз місця неприємної пригоди, що трапилась з ним та членами його родини зупинився та вирішив провести «профілактичну» бесіду з підприємцем, яку було логічно продовжено у власному службовому кабінеті. Саме там Нечипоренко ніби то «проникся» проблемами дрібного підприємництва в провінційному місті та розповів про особливості здійснення сезонної торгівлі. Крім того майор поліції порадив підприємцю здійснити всі необхідні реєстраційні процедури на що навіть надав «позику» у розмірі 1 тисячі гривень. Саме ці кошти і мав повернути продавець кавунів за декілька днів, після того як офіційно зареєструється та отримає прибуток від вже легальної діяльності.

Більше того, ділок ніби то сам поривався роздавати хабарі дільничним, проте майор поліції його вчасно відмовив від таких необдуманих та протизаконних кроків.

Проаналізувавши дані покази обвинуваченого, суд прийняв їх «послідовними та такими, що узгоджуються між собою та в цілому із іншими доказами по справі». В той же час матеріали слідчих були визнані такими, що не можуть бути покладені в основу обвинувачення, оскільки частина із них здобута із грубим порушенням норм чинного процесуального законодавства, а решта прямо чи опосередковано не підтверджує вину обвинуваченого.

В результаті суд повністю виправдав правоохоронця, скасувавши його запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, а також поновив на займаній посаді. Крім того, були повернуті майору і його особисті речі, вилучені під час затримання.

 

Популярні теми

Публікації

06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]