Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Роман Боднар про нове епідемічне зонування щодо поширення коронавірусу

Наступного тижня, із 17 серпня, починає діяти нове епідемічне зонування щодо поширення коронавірусу. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про те, як працюватимуть нові правила на Черкащині розповів голова ОДА Роман Боднар.

За його словами, якщо показник інфікування перевищений, то район/місто переводитимуть на новий рівень епідемічної небезпеки. Рішення про послаблення “червоного”, “помаранчевого” та “жовтого” рівнів переглядатимуть не раніше 14 діб.

– Наразі Черкащина перебуває в найбезпечнішій “зеленій” зоні, – каже він. – Однак ситуація може змінюватися. І варто розуміти, що її покращення залежить від нас самих. Тому вкотре закликаю не нехтувати карантинними вимогами, користуватися засобами захисту, берегти себе та своїх близьких!

Про нові критерії:

Відтепер рівень загрози визначатимуть за 3 показниками (раніше було 4): заповненість ліжок у медзакладах, кількість тестувань та показник захворюваності в регіонах. Останній об’єднав два показники: коефіцієнт виявлення та показник динаміки зростання випадків інфікування.

1 – заповненість ліжок (якщо в медичних закладах впродовж 5 днів заповненість ліжок перевищує 50%, це розглядається, як перехід до іншої зони).

2 – рівень тестувань (середня кількість тестувань методами ПЛР та ІФА має бути не менше 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів).

3 – рівень захворюваності в регіоні (базовий рівень захворюваності на COVID-19 зараз – 40 випадків на 100 тисяч населення за 14 днів).

І хоч рівень охоплення тестуванням людей достатньо високий, порівняно з іншими областями в країні, він сягає майже 60%, утім кількість виявлених позитивних випадків інфікування коронавірусом щодня – значна – у середньому до 20 осіб. Тому послаблювати карантинні обмеження не Черкащині не можемо!

Ситуація з інфікуванням на Черкащині:

На сьогодні в області фіксують 1092 випадків інфікування COVID-19. Фахівці обласного лабораторного центру провели за останню добу 859 обстежень зразків. У результаті виявили 25 нових випадків:

м. Черкаси-7;

м. Сміла – 7;

Черкаський район – 6;

Драбівський район – 2;

Жашківський р-н – 1;

Тальнівський район – 2.

38 хворих лікується наразі стаціонарно, 125 – під амбулаторним наглядом лікарів в умовах самоізоляції. Динаміка одужань – досить непогана – 893 черкащанини вже подолали хворобу. Лише 10 – за останню добу.

Водночас 36 осіб в області, на жаль, померли – здебільшого від ускладнень, спричинених вірусом.

Щодо випадків захворювання в Черкаській ОДА та обласній раді:

Наразі стан хворих – стабільний. Коло контактних осіб встановлене. Нині їх обстежують.

 

Популярні теми

Публікації

06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]