Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Щодо ефективного використання земель
На сьогодні одним із проблемних питань є складність формування земельних відносин у сільському господарстві. Передача прав на володіння, користування й розпорядження угіддями зумовлює потребу у формуванні земельно-інформаційної системи.

 З метою виявлення фактів неефективного використання земельних ділянок, установлення відповідності фактичного використання земель їх цільовому призначенню, виявлення земель, придатних для використання в сільському господарстві та для інших цілей, розроблення пропозицій щодо більш ефективного використання земель та забезпечення виконання доходів частини місцевих бюджетів району сьогодні йшлося на нараді з сільськими головами, керівниками сільськогосподарських підприємств, яку провів голова райдержадміністрації О.Беззубий за участі своїх заступників, голови районної ради, представники правоохоронних органів та Держгеокадастру, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.

 Гостра дискусія розгорілася навколо визначення статусу землі під польовими дорогами, лісосмугами та господарськими дворами. Нині це питання перебуває в стадії невизначеності.

 На сьогодні у Верховній Раді України знаходиться законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» № 5535 від 13.12.2016 пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень якого, визначено, що з дати набрання чинності цим Законом переходять у комунальну власність землі та земельні ділянки під польовими дорогами, в тому в числі проектними, лісосмугами, господарськими дворами (фермами, токами тощо), інші земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які за рішенням загальних зборів членів колективних сільськогосподарських підприємств і організацій не підлягали паюванню, якщо такі землі чи земельні ділянки не передані у власність у порядку, визначеному законом.

Прийняття цього Закону дало б можливість вирішити питання наповнення бюджету за рахунок орендної плати за користування зазначеними земельними ділянками. На сьогоднішній день Закон не прийнято, а сільськогосподарські товаровиробники району будуть і надалі використовувати земельні ділянки колективної власності, що буде зумовлювати не до утримання до бюджету коштів.

 

Популярні теми

Публікації

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]