Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Сільська рада на Черкащині незаконно передала землі водного фонду для будівництва дач (ФОТО)

Матеріали щодо скасування рішення Свидівоцької сільської ради про надання у користування земельної ділянки обслуговуючому кооперативу "Черкасиелектроремонт" направлено до Черкаської окружної прокуратури. 

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції Центрального Округу.

Через звернення громадян Інспекція провела перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства обслуговуючим кооперативом "Черкасиелектроремонт". У ході перевірки встановлено, що підприємство користується земельною ділянкою, яку сформовано за рахунок земель зайнятих прибережною захисною смугою Кременчуцького водосховища.

Виявлено, що використання водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також додержання режиму використання їх територій не дотримуються, а саме: не встановлено розміри і межі водоохоронної зони і прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища шляхом розробки відповідного проекту на основі нормативно-технічної документації із винесення меж водоохоронної зони та прибережної захисної смуги в натуру та встановленням відповідних знаків.

Матеріали відведення земельної ділянки ТОВ "Черкасиелектроремонт" погоджені державними органами під розміщення культурно-оздоровчого центру та човнового причалу при умові збереження чинних захисних насаджень, без права капітального будівництва та без права викупу.

Проте Свидівоцькою сільською радою передано в користування  підприємству земельну ділянку для містобудівних потреб – дачного будівництва, яка містить в своєму складі землі водного фонду, а саме: болота та прибережну захисну смугу Кременчуцького водосховища. Фактично, у користування ОК "Черкасиелектроремонт" передано землі водного фонду, зайняті прибережною захисною смугою Кременчуцького водосховища, із зміною цільового призначення (під розміщення культурно-оздоровчого центру та човнового причалу, а в подальшому для містобудівних потреб – дачного будівництва).

Таким чином, встановлені обмеження до земельної ділянки, наданої у користування ОК "Черкасиелектроремонт", які закріплені вимогами законодавства та висновками Державного управління екології та природних ресурсів в Черкаській області проігноровано Свидівоцькою сільською радою та всупереч законодавству, надано в користування земельну ділянку для дачного будівництва із відсутністю встановлених обмежень.

Також Інспекцією встановлено факт незаконної вирубки 345 дерев породи верба, сосна. Здійснено розрахунок розміру завданої державі шкоди внаслідок незаконної порубки дерев, що становить 634127 грн. 94 коп. Оскільки осіб, що скоїли правопорушення, встановити не вдалось, Інспекцією скеровано лист до правоохоронних органів.

Порушення законних інтересів держави полягає у незаконній зміні цільового призначення земельної ділянки водного фонду (болота та прибережна захисна смуга) на землі відпочинку для дачного будівництва, як наслідок протиправна передача її в користування ОК "Черкасиелектроремонт", оскільки ці землі у первинному їх стані, як землі водного фонду не можуть бути забудовані.

Інспекцією направлено до Черкаської окружної прокуратури матеріали перевірки для вжиття заходів представницького характеру в частині визнання незаконним та скасування рішення Свидівоцької сільської ради, яким передано у користування ОК "Черкасиелектроремонт" землі водного фонду, для потреб забудови, визнання недійсним договору оренди, а також повернення вказаної земельної ділянки.

Популярні теми

Публікації

12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]