Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Смілянські екологи застерігають, що за паління листя передбачені чималі штрафи
У Смілі немає чим дихати. З одного боку повітря забруднюють палаючі торф'яники, доноситься запах від промислових викидів у Черкасах та від пожеж із Вінницької області, а з другого боку – добряче палять листя й сміття свої, смілянські «хазяїни», що не можуть цивілізовано позбутися від рослинних решток.

 У пік такого осіннього паління повітря у місті стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Посилену боротьбу з паліями розгорнули працівники екологічної інспекції та правоохоронці. Начальник інспекції з благоустрою, екології та забудови міста Олександр Яценко розповів кореспондентові Сміла.city, що за паління листя передбачені чималі штрафи: для громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів, для посадових осіб - від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів.

У міській раді будуть проводити наради з кварт комами з приводу виявлення і повідомлення про порушників, які самовільно спалюють листя та сміття. Навіть поступила пропозиція публікувати і оголошувати прізвища злісних паліїв, які труять містян димом.

Найбільше випадків спалювання сміття зафіксовано у районах Гришківка, Яблунівка, Богдагна, Артема. Жителі досі не усвідомлюють, що шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Смілянські екологи застерігають, що на присадибних ділянках рослини нерідко окроплюють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке рясно окропляют від колорадського жука.

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони як правило, стають причиною першіння в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і сприяючі респіраторним захворюванням оксиди сірки. Постійно подразнений димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.

Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей – дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми особливо небезпечний.

Популярні теми

Публікації

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]