А незмінним настоятелем цього храму був і залишається відомий смілянський священик Михайло Шевчук, який, окрім суто церковних справ, займається волонтерською діяльністю, а останнім часом виїжджає на передові позиції українських бійців як військовий капелан. На адресу настоятеля, а також усіх, хто допоміг у святій справі, було сказане багато слів щирої вдячності, а сам панотець отримав з рук очільника ПЦУ орден святого великомученика і цілителя Пантелеймона.
Зауважимо, що Сміла стала першим місцем на Черкащині, куди владика Епіфаній звершив свій офіційний візит. Разом з ним прибули іще чотири архієреї (церковні ієрерхи), а також понад 30 священиків, які спочатку звершили уставний чин освячення новозбудованого храму, а потім першу Божественну літургію.
Просторий храм не міг вмістити всіх охочих стати безпосередніми учасниками цього дійства і помолитися разом з головою ПЦУ. Чимало людей столи й молилися просто неба на церковному подвір’ї.
– Ми приїхали сюди усією родиною, з внуками, – кажуть ветерани праці Володимир та Катерина Гирник з Ковалихи. – Хіба можна не радіти тому, що відбувається на наших очах?
І таких людей тут було багато. Серед присутніх були керівники міста, громадські діячі нашого міста та району.
Церковного гостя зустрів міський голова Сміли Олексій Цибко а вихованки школи-колегіуму в національному вбранні вручили йому коровай.
– Нам є за що дякувати Богові, – сказав владика Епіфаній, звертаючись до присутніх після урочистого богослужіння. – Сьогодні з ласки Божої ми маємо можливість не лише відкрито сповідувати свою святу віру, будувати нові храми, молитися там, але маємо також свою незалежну церкву, яка вже отримала визнання з боку провідних православних церков світу, а незабаром буде визнана всією повнотою світового православ’я.
Владика нагадав, що рівно рік тому відбувся Об’єднавчий собор, який проголосив про створення ПЦУ, обрав його очільника, а Вселенський патріарх Варфоломій благословив Православну церкву України томосом – законним канонічним правом бути цілком незалежною і будувати свою діяльність на рівноправних засадах з іншими помісними церквами. Відтоді почався перехід парафій з лона УПЦ московського патріархату до ПЦУ. Між іншим, разом з владикою Епіфанієм вже служили священики, які разом із парафіянами зробили свій вибір і перейшли під омофор ПЦУ. А от перехід парафій, які донедавна належали до УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, звершився автоматично.
Гість подякував смілянам за теплу зустріч і молитви, після чого спілкувався з людьми, фотографувався з ними на згадку.
Популярні теми
Публікації
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.