Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Територіальні громади Черкащини вперше продаватимуть права оренди земельних ділянок на електронних торгах

У листопаді дві територіальні громади Черкаської області запланували продати права оренди земельних ділянок комунальної власності: Чигиринська міська територіальна громада пропонує 18 земельних ділянок загальною площею 88,55 га (стартова ціна разом – 96239 грн) та Уманська міська територіальна громада – 3 земельні ділянки загальною площею 3,42 га, стартова ціна яких становить 444266 грн.

Перший електронний аукціон, де організаторами є територіальні громади, у Черкаській області відбудеться 26 листопада.

За період функціонування відкритого ринку землі законодавчо забезпечено публічність і прозорість земельних торгів у формі електронних аукціонів із продажу й передачі в користування земельних ділянок усіх форм власності. Відтепер торги проводять у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет через електронну торгову систему «Прозорро.Продажі», що перебуває в державній власності.

Аукціони проводять відповідно до договору між організатором торгів (продавцем) і оператором електронного торговельного майданчика. Впровадження конкурентних способів продажу земельних ділянок або прав на них має безперечні переваги, оскільки успішно проведені земельні торги істотно збільшують вартість землі, а отже й надходження до бюджетів територіальних громад.

Придбання землі в оренду на торгах зручно і підприємцям, оскільки звільняє їх від необхідності витрачати час на оформлення документації із землеустрою для отримання земельної ділянки в користування. Усю необхідну документацію про лоти готує організатор земельних торгів.

Продавати свої наділи на земельних торгах можуть і власники, якщо хочуть знайти покупця чи збільшити вартість своєї землі. На сьогодні продажу приватних ділянок через аукціон у Черкаській області ще не було.

Перші електронні торги, організовані громадами, їхні результати стануть прикладом для інших, як раціонально й ефективно розпоряджатися землею.

За інформацією пресслужби Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області

Популярні теми

Публікації

06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]